У 80-90-х роках комісійні магазини були невід’ємною частиною життя Дніпропетровська. Вони були місцем, де можна було знайти не тільки дешеві товари, а й унікальні раритети, пише «Наше місто».
Комісійні магазини виникли в СРСР у 1960-х роках. Вони були призначені для того, щоб допомогти людям, які хотіли продати або обміняти свої речі. У Дніпропетровську перші комісійні магазини з’явилися в середині 1970-х років.
У 80-90-х роках комісійні магазини стали особливо популярними. Це було пов’язано з декількома причинами. По-перше, у цей час в СРСР почався дефіцит товарів. Комісійні магазини пропонували широкий вибір товарів, яких не можна було купити в звичайних магазинах. По-друге, в цей час почалася економічна криза. Люди стали шукати дешеві товари, а комісійні магазини пропонували хорошу альтернативу звичайним магазинам.
У комісійних магазинах можна було знайти все: від одягу та взуття до меблів та електроніки.
Наприклад, у комісійці на вул. Леніна був великий відділ Фото-годинники, радіоелектроніка, де продавався великий асортимент техніки – від дзеркальних фотокамер до фірмових магнітофонів Sony, Panasonic, SHARP тощо.
За спогадами Сергія Потапенка, люди частенько вишиковувалися там мало не в три ряди, щоб просто подивитися на імпортну техніку вартістю тисячі рублів (при зарплаті в 150 р.).
Дніпрянка Ірина добре пам’ятає комісійку на пр. К. Маркса навпроти Алеї художників: “У 90-ті я була студенткою, на стипендію сильно не розгуляєшься. Здебільшого ходили туди “подивитися”. Зараз смішно згадувати – на одному прилавку лежали по сусідству труси, годинники, стояли банки з кавою. Добре пам’ятаю, що було багато різних меблів та посуду. Про комісійки у 80-х пам’ятаю тільки, що мама намагалася здати туди пальто – майже нове, чомусь не підійшло їй. Так от, прийняли його лише з третьої спроби!”
До речі, у Дніпрі комісійки існують і сьогодні. Туди можна здати непотрібні речі у хорошому стані та отримати за це гроші. Однак комісійки мають свої суворі правила. Вони приймають одяг за сезоном. Речі мають бути чистими та цілими. Також слід розуміти, що в магазинах існують дні прийому. Речі оцінюють, після чого до вартості додають 30 – 50 % за реалізацію. Якщо річ довго не продається, ви повинні її забрати. Якщо ж покупець знайшовся, тільки після оплати ви зможете отримати гроші. Також є комісійки, які приймають стару, можливо, навіть неробочу техніку.
Адреси комісійок:
- “Рестарт”, вулиця Березинська, 28а;
- “Куточка щастя”, вулиця Боброва, 19а.
Автор Марія Філатченкова
Головне фото Володимира Рязанова
Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня, Унікальний Дніпро
Позначки: Головне