![Новини Дніпра: Як енергетики Дніпра пережили 2023 рік](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2023/12/zahlavnaia-kartynka-na-sait-nm-1034x662.jpg)
2023 рік минає. Він був досить складним для кожного українця. Наприкінці 2022 року в Україні стався перший в історії блекаут, наслідки якого перейшли і на цей рік. Від ворожих атак дуже сильно постраждала наша енергетична інфраструктура. Енергетики – це ті люди, які і день, і ніч працювали над тим, аби в наших оселях було світло. Журналісти «Наше місто» вирішили розповісти, про титанічну роботу енергетичних компаній Дніпра та області.
За коментарем ми звернулись до ПpAT «ПEEM «ЦЕК» та ДТЕК «Дніпровські електромережі».
![](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2023/12/dsc_2089-978x662.jpg)
Як повідомили нам в ПpAT «ПEEM «ЦЕК», за цей рік їх працівниками виконано понад чотири тисячі планових i близько тисячі аварійних робіт.
- «Внаслідок російської aгpecії пошкоджені: підстанції ПС-150/10кВ i ПС-35/бкВ, комплектна трансформаторна підстанція, повітряні лінії класу напруги 35 кВ i 0,4кВ, силовий трансформатор i трансформатор напруги, а також будівля загальнопідстанційного пульту керування», – повідомили в компанії.
Протягом року співробітники ЦЕК стикалися з багатьма труднощами, а саме:
- відновлення та заміна обладнання, що постійно виходило з ладу;
- виконання графіків погодинних i аварійних відключень, які в більшості випадків, на жаль, неможливо виконувати дистанційно;
- обмежений через воєнний стан i низькі тарифи бюджет;
- гостра нестача кваліфікованого персоналу.
![](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2023/12/img_3042-441x662.jpg)
Варто зазначити, що наразі кількість персоналу Товариства складає понад пів тисячі працівників, серед яких є й мобілізовані.
«Декілька десятків наших співробітників зараз перебувають у лавах 3CУ, більшість з них — добровільно. На щастя, на даний час серед наших мобілізованих співробітників немає загиблих. Проте вже є двоє постраждалих», – розповіли в компанії.
Щодо планів на наступний рік, то в ЦЕК рук не опускатимуть і продовжать відновлювальні роботи та оновлення деяких систем.
![](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2023/12/img_3046-441x662.jpg)
«Перш за все на наступний рік наша компанія планує забезпечувати наших споживачів якісним i безперебійним електропостачанням. Також у планах реалізація наступного етапу реконструкції підстанції 35/6 кВ та повітряних ліній 0,4 кВ i 6 кВ, встановлення реклоузерів задля дистанційного керування повітряними лініями класу напруги 10 кВ i 35 кВ», – підсумували в ЦЕК.
На жаль, в ДТЕК «Дніпровські електромережі» розповісти про свою титанічну роботу за цей рік, відмовились.
Але всі ми розуміємо, наскільки важлива, і наскільки важка робота кожного енергетика в нашій країні.
Тож вкотре дякуємо їм за титанічний труд!
Категорія: Важливо, Війна, Новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Головне, Україна Росія війна