Skip to content

Підтримка для ВПО, людей з інвалідністю та пенсіонерів: у Дніпрі в терцентрі активно готуються до Різдва

Анна Диброва

Підтримка для ВПО, людей з інвалідністю та пенсіонерів: у Дніпрі в терцентрі активно готуються до Різдва

Напередодні свят Чечелівському відділенні Дніпровського міського територіального центру готуються до свят. Загалом тут обслуговується понад 1200 осіб, це – ВПО, люди з інвалідністю та літні громадяни, що там відбувалось розповідає сайт «Наше місто».

Сьогодні майстер-клас по пакуванню святкових подарунків. Відвідувачі  зосереджено обирають оздоблення, вирізають, клеять і радяться один з одним.

 «Ми надаємо послуги людям, які опинились в складних життєвих обставинах. У нас є відділення соціальної допомоги вдома, відділення денного перебування, відділення натуральної адресної та гуманітарної допомоги. Для того, щоб потрапити в територіальний центр потрібно звернутись до управління соціального захисту. Надати документи: медичний висновок, паспорт, ІПН, пенсійне посвідчення та довідку МСЕК, якщо йдеться про інвалідність. ВПО всіх беремо на обслуговування, бо як правило люди втратили майже все що мали і потребують підтримки. Цього року додалось ще і гаряче харчування. Ті хто приходить в центри – отримують на місці, ті хто не виходить з дому – їм доставляють обіди соціальні працівники».

Тетяна Кашура – завідувачка відділення Дніпровського міського територіального центру у Чечелівському районі

Очільниця закладу показує виставку рукоділля центру.

«У нас багато заходів які допомагають нашим підопічним почуватись затребуваними. «Бабусі для ЗСУ» – улюблена акція. Ми багато виготовляємо для військових своїми руками. Це і маскувальні сітки, шапки, шкарпетки, тапер плетемо бафи і рукавички і подушки шиють наші бабусі. Вони дуже піклуються про військових і у кожний виріб вкладають всі свої чисті думки і віру в перемогу», – розповіла Тетяна Володимирівна Кашура – завідувачка відділення Дніпровського міського територіального центру у Чечелівському районі

У терцентрі люди отримують не тільки, гарячі обіди та медичні послуги, тут вони знаходять душевну компанію та нові інтереси.

«Ми приїхали ще у березні 2022 року з-під Бахмуту. Там відразу почались жахливі обстріли. Було дуже страшно, нам запропонували їхати у Дніпро і я відчула, що все буде добре, – розповідає тендітна жінка з виразними зеленими очима, Тамара. – Не хотіла сидіти вдома поки дочка з зятем на роботі, сімейна лікар порадила ходити на процедури сюди до  терцентру. На той час я була 39 кілограмів вагою, пересувалась тільки з паличкою, а зараз все змінилось! Я добре почуваюсь, завжди поспішаю на такі заходи як сьогодні. Ми багато в’яжемо для ЗСУ, шиємо, вишиваємо, а ще співаємо і чаюємо – мені зараз ніколи сумувати і переживати! Я і вдома дітям встигаю обід приготувати і тут зробити багато справ! Для мене терцентр це дім – два!»

Віктор, дніпрянин, до терцентру його направила сімейна лікарка після передінфарктного стану, щоб зміцнити здоров’я. Для таких потреб тут є тренажерна зала, лікар-реабілітолог, який допомагає підібрати вправи і відповідний режим на денному перебуванні.

«Потрібно багато рухатись щоб краще почуватись, і тут я вже звик до цього. А сьогодні ще й вчились подарунки пакувати. Онукам вже дещо купив – залишилось гарно загорнути і готово під ялинку», – стримано посміхається Віктор і знову поспішає до столу де кипить робота.

Серед внутрішньо переміщених підопічних терцентру більшість потребують не тільки фізичної але і психологічної реабілітації. Племінник пані Олени з Краматорська досі в полоні у окупантів, будинок в якому жила родина повністю зруйнувала ворожа ракета, люди втратили все своє колишнє життя, але тут намагаються знову звестись на ноги.

«Ми вже вдруге у Дніпірі. Перший раз приїздили у 2014 році – у Краматорську були страшні бої і ми жили тут на вулиці Робочій. Коли все стихло – повернулись в рідне місто, але не на довго, – розповідає Олена Павлівна. –  Центр Краматорська ворог обстрілював регулярно, 1 лютого цього року ракета потрапила прямо у наш під’їзд. Ми знову опинились у Дніпрі на вулиці Робоча. Моя донька має інвалідність з дитинства і нам порадили походити сюди на реабілітацію, зібрали документи і тепер обоє відвідуємо центр. В терцентрі дуже добрі люди працюють, дуже душевні всі. У мене ніби друге дихання відкрилось. А ще мені дуже допомагає спів, все життя любила співати, а тут чудовий хор. Кожен візит сюди – це підтримка, ось сьогодні вчимося пакувати подарунки. Така краса виходить, що серце радіє, відчувається що вже скоро Різдво, може і Перемога не за горами», – мрійливо і захоплено ділиться емоціями пані Олена.

Фото: Валерій Кравченко

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: