Прислухавшись до думки суспільства на початку літа 2023 року «Укрзалізниця» запровадила у вагонах жіночі купе. З часом ця послуга стала користуватися популярністю і в компанії зробили наступний крок – запровадили жіночі купейні вагони. Наприкінці осені сайт «Наше місто» публікував невеличкий огляд з такого вагона. Ми перевірили на собі якість обслуговування у такому вагоні і чи справді є різниця зі звичайними вагонами. Проте цього разу ми поспілкувалися з провідницею такого вагону, Світланою Голуб. Вона розповіла нам, як воно, працювати у такому вагоні, чим він відрізняється від звичайних вагонів та чи можна там знаходитись чоловікам.
Життя змусило змінити професію
Світлана Голуб працює провідницею всього рік. У Дніпрі пройшла спеціальні курси і почала стажуватися у звичайних вагонах. До цього 25 років пропрацювала у Новомосковській міськраді у соціальні сфері.
«У мене було 3 місяці стажування у звичайних вагонах. Була резервним провідником. Наприклад, якщо хтось захворів чи у відпустці, я його заміняла. Як тільки ввели такий сервіс, як жіночий вагон, мене одразу поставили на нього. Це було в серпні цього року. Тому досвід роботи у таких вагонах у мене найбільший серед всіх провідників», – зазначила провідниця.
Пасажирки завжди добросовісні
Працює Світлана Василівна на маршруті «Дніпро-Трускавець». За свої менш ніж півроку роботи у жіночому вагоні вона вже зробила певні висновки стосовно того, хто частіше за все користується ними.
«Як на мене, жіночими вагонами користуються здебільшого ті, хто хоче спокою і гармонії, щоб було тихо і чистенько у вагоні, щоб доїхати з пункту А в пункт Б відпочиваючи. Якогось певного вікового розмежування я не помітила. Квитки купують як молоді дівчата, до 30 років, так і більш старші жінки і навіть бабусі», – розповіла пані Світлана.
Також вона зауважила, що за весь час її роботи у жіночому вагоні, їй завжди траплялися дуже добросовісні пасажирки.
«Був випадок нещодавно, жіночка у віці купила квиток на верхню полицю, а на нижніх були молоді дівчата. Зрозуміло, що їй буде важко туди-сюди збиратися. Я вирішила підійти до дівчат і попросити їх помінятися з бабусею. Але коли зайшла в купе, то виявилось, що вони самі вже вирішили це питання. Без сварок і непорозумінь», – згадує Світлана Василівна.
У жіночих вагонах завжди порядок і приємні аромати
Щодо порядку у вагоні. Різниця між звичайним і жіночим є, і вона дуже помітна. Якщо у звичайних вагонах дуже багато людей палять, хоча це заборонено і провідники на цьому постійно наголошують, то у жіночому вагоні такий інцидент – рідкість.
Плюс у звичайному вагоні, особливо у плацкарті, купа різних запахів і не для всіх вони приємні. У когось занадто різкі парфуми, хтось спітнів і неприємно пахне тощо.
А в жіночому вагоні такого немає.
«Тут ніхто не галасує, ніде не валяється сміття. У вбиральнях чистенько і я протягом всієї поїздки слідкую за тим, щоб не було там ніяких казусів. З самого початку нашої подорожі намагаюся налагодити з пасажирками контакт. Проходжусь по кожному купе і розказую, що до чого. І якщо щось десь не подобається, чи десь брудно, щоб одразу казали мені і я вирішую питання. Якщо якесь питання я не в силах вирішити самотужки, то кличу начальника поїзда», – пояснює провідниця Світлана.
У купе над кожним ліжком є свій ліхтар та розетка. Тож можна читати ввечері чи в’язати та не боятися, що розрядиться акумулятор на телефоні.
У вбиральні біотуалет. Тож на зупинках його не зачиняють. Є також паперові рушники, туалетний папір, тепла вода в умивальнику і дзеркало. Тобто усе, що необхідно, аби дівчата могли провести мінімальні б’ють процедури зранку та перед сном.
До жіночих купе випадково потрапляють чоловіки
Світлана розповіла, що бувають випадки, коли» у жіночі вагони продають квитки чоловікам. Якщо онлайн люди купують, то там все зрозуміло і ніхто ще не помилявся. А от у касах вже кілька разів продавали квитки чоловікам.
«Ось буквально нещодавно було. Продали в касі квиток у мій вагон чоловіку. І вийшло так, що жінка їхала сама з Дніпра, а він сів ввечері у Вінниці. Жінка на нижній полиці, а він на верхній, інші були вільні. Зрозуміло, що жінка була трошки в шоці, адже купила квиток у вагон, де не мало б бути чоловіків. Я покликала начальника поїзда, він поспілкувався з пасажиркою і вона погодилась їхати далі. Далі складається акт, що жінка не проти подорожувати з чоловіком», – розповіла Світлана.
Також вона додала, що чоловіки можуть пересуватися по вагону переходячи з одного вагону в інший. Але заходити в купе заборонено.
Для додаткової безпеки у поїзді чергує охорона.
Жіночі вагони потрібні
Світлана Василівна згадує, що будучі пасажиром, ніколи не стикалася з такими ситуаціями, де чоловік чіплявся до жінки. Але коли стала провідником, то були такі випадки під час стажування.
«Був чоловік, який цілеспрямовано чіплявся до жінок. Він спеціально купував білети на поїзд, аби домагатися пасажирок. Нам довелося його висадити на найближчій зупинці. Тому це дуже добре, що «Укрзалізниця» запровадила такий сервіс. Це в першу чергу потрібно для безпеки жінок. Ну, а по-друге, це комфорт, спокій. Були такі жіночки, які повністю викупали купе, аби їхати одній, без сусідів», – розказала провідниця жіночого вагону.
На останок пані Світлана додала, що любить свою роботу і отримує від неї задоволення.
«У вагоні завжди пахне парфумами чи аромамаслами. У вбиральні теж немає неприємних запахів. Всі дуже привітні і ввічливі, на позитиві. Я вважаю, що завдяки такому сервісу «Укрзалізниця» піднялася на одну сходинку вгору. Бо тепер у жінок є вибір. Тому з радістю чекаю на кожну. Зроблю усе можливе, аби вам було комфортно», – додала пані Світлана.
Категорія: Важливо, Відео, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна
Позначки: Головне, Укрзалізниця