Всі особи з інвалідністю мають право на забезпечення технічними засобами реабілітації за рахунок державних коштів, як це зробити в Дніпрі досліджували кореспонденти сайту «Наше місто».
30 років свого життя дніпрянин Валерій Бардаков має інвалідність ІІ групи, і регулярно потребує оновлення засобів реабілітації – це протез нижньої кінцівки та милиці.
«Раз на 2-3 роки доводиться звертатись до органів соціального захисту. Пакет документів я вже знаю, оформили відразу як прийшов, тепер треба обрати виробника, хто зробить мені протез. А там вже на місці буде ясно яка черга, скільки чекати. Зазвичай це не більше ніж 1,5 місяці», говорить пан Валерій.
У відділеннях соцзахисту максимально скоротили процедуру роботи з документами, якщо всі надані довідки чинні – справу формують у день подачі і вже за три дні можна очікувати видачу електронного направлення від Фонду соціального захисту на придбання засобів реабілітації.
«Звертаються особи з інвалідністю, мами з дітками з інвалідністю, після мастектомії, з ампутацією кінцівок та інші категорії населення які потребують технічних засобів реабілітації за медичними показниками.
Документи:
- паспорт;
- ІПН;
- пенсійне або пільгове посвідчення;
- довідка МСЕК.
Для тих у кого групу встановлено до 2007 року – висновок ВКК, після 2007 року – індивідуальна програма реабілітації, оскільки саме в цьому документі лікар вказує ті засоби реабілітації яких потребує особа. Вказані засоби реабілітації повинні відповідати шифрам захворювань. Це обов’язково!», говорить Наталія Ілатовська, головний спеціаліст Центрального управління соціального захисту ДМР, Центральний район.
У відділеннях соціального захисту людині з інвалідністю допоможуть обрати виробника, у Дніпрі є 5 підприємств які мають ліцензію на виготовлення засобів реабілітації, вони можуть спеціалізуватись на окремих видах такої продукції, тому потрібна консультація. Втім ознайомитись з перелік цих підприємств можна і онлайн – на сайті Міністерства соціальної політики та Фонду соціального захисту людей з інвалідністю.
Директорка підприємства «Активорто», Наталія Радченко розповіла що співпрацюють з Державною програмою забезпечення технічними засобами реабілітації з 2016 року.
«Зараз у нас багато звернень. Люди приходять з програмою реабілітації виданою МСЕКом та електронним направленням від органів соціального захисту. Коли до нас приходить людина, щоб замовити скажімо протез – працює багато фахівців, ми робимо заміри, працює лікар, техніки. Протез виготовляється, потім підганяється, це цілий процес, який триває приблизно місяць. Ми виготовляємо: протези нижніх кінцівок, ортези на хребет та на колінні суглоби, а також ортопедичне взуття. Найчастіше звертаються люди літнього віку, замовляють ортези на колінні суглоби, ортопедичне взуття та інші засоби – ходунки, крісла колісні. Багато звернень від військових», – говорить Наталія Радченко.
Державна програма діє не тільки в обласному центрі а й по всій території регіону. За 2022 рік люди з інвалідністю безкоштовно отримали 32 тисячі засобів реабілітації. За 11 місяців поточного року вже понад 37 тисяч.
«Звертатись можуть всі без виключення особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, та всі інші категорії населення, які згідно з постановою 321 мають право на отримання допоміжних засобів реабілітації. Військовим достатньо довідки військової лікарської комісії, в якій також прописуються засоби реабілітації», повідомила Ірина Пронь, Керівниця обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Органи соцзахисту міста готові надати необхідні консультації та допомогу, щоб забезпечити містян які цього потребують якісними засобами реабілітації.
Фото: Володимир Федорищев
Категорія: Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Новини Дніпра, Новини медицини Дніпра