30 листопада за новим календарем згадують апостола Андрія Первозванного. У народному календарі – Андрія. Які сьогодні відзначають традиції, заборони та прикмети, – повідомляє сайт «Наше місто».
30 листопада (13 грудня за старим стилем) відзначається як день пам’яті апостола Андрія Первозванного, одного з дванадцяти найближчих учнів Ісуса Христа. Після Воскресіння Христа апостоли отримали дар проповідувати на різних мовах світу, зцільовувати хворих та вирушити в місійні подорожі до різних країн. Андрій Первозванний, перейшовши Босфор, дістався до Києва та Новгорода. А пізніше потрапив до Греції, де його розп’яли на хресті.
Свято 30 листопада за старим стилем – день пам’яті святителя і богослова Григорія Чудотворця
Що не можна робити 30 листопада
- лаятися, особливо подружжю і родичам;
- лихословити і пліткувати;
- порушувати правила посту;
- займатися важкою роботою по дому.
Також вважається, що у цей день не рекомендується займатися шиттям, в’язанням, вишиванням та іншими видами рукоділля – за народними віруваннями, це може заплутати рибальські сіті святого Андрія Первозванного і призвести до неприємностей. Також вважається нещасливим знаком в цей день запрошувати гостей до дому.
Народні прикмети
- погода у цей день вказує на погоду взимку. Гарна погода – до теплої зими, морозна – до сурової зими;
- якщо до полудня хмарно, а потім небо прояснюється, то зима буде сонячною і м’якою;
- якщо місяць знаходиться у світлому колі, то погода зміниться.
За народними повір’ями сьогодні не можна сваритися з рідними та близькими, витрачати гроші, байдикувати, зловживати алкоголем і переїдати.