Skip to content

День, який принесе багато щастя: коли правильно прикрашати ялинку

Анна Диброва

День, який принесе багато щастя: коли правильно прикрашати ялинку

Психологи, фахівці з тайм-менеджменту та дизайнери мають різні погляди на те, коли саме слід наряджати ялинку, та з’ясувалось, що є переваги як у ранньому, так і в пізньому прикрашанні, пише сайт  «Наше місто».

За традицією, прикрашати ялинку слід у четверту неділю перед Різдвом. У 2023 році це неділя, 3 грудня.

В які дні можна ставити ялинку:

  • 5 грудня. Багато людей ставляють ялинки у своїх домівках саме в цей день, аби задобрити Святого Миколая.
  • 22 грудня – День зимового сонцестояння. Слов’яни вірили, що саме з цієї дати починається новий життєвий цикл, нечиста сила слабшає, так як збільшується тривалість дня. Люди розвішували в будинку хвойні гілки, захищаючи себе від злих чар. Тому, якщо ви хочете, щоб новорічна ялинка стала оберегом, наряджайте її в цей день.  За феншуєм – саме ця дата теж вважається найбільш вигідною. Згідно зі східною наукою, цей день має досить сильний вплив на всі сфери життя людини, а тому є сприятливим для встановлення новорічного символу.
  • 24 грудня – вважається найоптимальнішою датою для того, аби ставити святкове дерево.  За традицією германських народів, прикрашати ялинку потрібно було саме в цей день. Язичники вірили, що такий ритуал забезпечить їм урожайний майбутній рік. Християнство перейняло традицію, тому для того, щоб в родині був достаток, наряджайте ялинку за прикладом германців.
  • 28 грудня. Так ялинка і не набридне, і подарує святкову атмосферу.

Суто з практичної точки зору, важливо взяти до уваги деякі моменти. Натуральна ялинка має властивість швидко жовтіти і обсипатися, тому краще заздалегідь її в будинок не приносити. В середньому, дерево залишається свіжим близько 10-15 днів – розраховуйте які дні, серед святкових, є для вас найважливішими.

Штучний символ свята абсолютно не потребує особливого догляду і набагато менш вибагливий. Його можна поставити в будь-який зручний час. Чим раніше ви це зробите, тим швидше у вашій квартирі запанує атмосфера новорічних чар.

Професорка філософії Сюзанна Деггс-Уайт, яка спеціалізується на емоційних переходах, сказала: “Святкове оздоблення корисне для душі. Мерехтливі вогні, святкові аромати, знайома музика і тепло гарячого напою або потріскування вогню оточують наші почуття, щоб натиснути на “паузу” в наших рутинних справах і турботах. Коли ми прикрашаємо раніше і в більш неквапливому темпі, ми можемо повністю зануритися у відновлювальний досвід, який, зрештою, буває лише раз на рік”.

Категорія: Новини Дніпра, Новини Культури Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: