Skip to content

Новий порядок надання житлових субсидій: що потрібно знати дніпрянам

Новий порядок надання житлових субсидій: що потрібно знати дніпрянам

Уряд вніс зміни щодо призначення житлової субсидії громадянам. Тепер Пенсійний фонд отримав можливість призначати субсидії за декларативним принципом. Чого тепер чекати дніпрянам, розповість сайт «Наше місто» з посиланням на представника Кабміну Тараса Мельничука.

Порядок надання населенню житлових субсидій було удосконалено. Відтепер Пенсійний фонд України буде призначати виплати за декларативним принципом.

«Надано Пенсійному фонду України можливість призначати житлові субсидії громадянам за декларативним принципом на зазначену у спрощеній заяві про призначення та надання житлової субсидії адресу домогосподарства», – йдеться в повідомленні Тараса Мельничука.

Відповідні зміни було внесено до постанови Кабміну від 21 жовтня 1995 року №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» та до постанови Кабміну від 13 червня 2023 року №601 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо удосконалення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Окрім цього змінилася логіка ідентифікації переліку наявних житлово-комунальних послуг за адресою домогосподарства, коли зіставлення адреси потенційних/фактичних отримувачів житлових субсидій здійснюватиметься Пенсійним фондом, а не їх надавачами/виконавцями.

Також уряд передбачив можливість продовжити розгляд спрощеної заяви на призначення субсидії на 10 днів у разі виявлення фактів, які потребують додаткової перевірки.

Нагадаємо, що для українців, які не мають змоги опалювати своє житло газом, є можливість отримувати субсидію на придбання твердого палива. Уряд вирішив подвоїти для них розмір субсидії на опалювальний сезон.

Категорія: ЖКГ, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: