Skip to content

Більше, ніж отримав військового ПДФО: за час війни Дніпро спрямував на потреби оборони понад 3,81 млрд. грн

Допомога, яку Дніпро постійно надає армії та нашим захисникам, у грошовому вимірі значно перевищує обсяги т.зв. “військового ПДФО”, який надходив до бюджету міста за два воєнні роки Таке важливе повідомлення зробив Олександр Санжара, секретар міської ради Дніпра, який навів відповідні цифри та надав докладне пояснення.

– З початку повномасштабної війни Дніпро став одним з найкрупніших хабів допомоги військовим та вимушеним переселенцям (а якщо згадати початок війни у 2014-му – то ще з того часу, і просто продовжив традицію), – зазначає посадовець.

Олександра Санжара уточнив: за два воєнні роки (2022-й та 10 місяців 2023-го року) витрати громади Дніпра на оборону склали понад 3,81 млрд грн!

А якщо врахувати прогнозні цифри витрат на потреби оборони до кінця 2023 р., то загальна сума коштів, спрямованих Дніпром за два воєнні роки на потреби захисту країни, складе 4,46 млрд грн!

Приміром, на придбання генераторів, палива, шин, господарських товарів, обмундирування, радіостанцій та іншого для потреб захисників України Дніпро за два роки війни спрямував понад 1,4 млрд грн.

Витрати міста на створення різноманітних укриттів (в т.ч. – по заявкам Сил оборони) час повномасштабної війни склали майже 650 млн грн. 

На закупівлю різноманітних безпілотних літальних апаратів для потреб Сил оборони Дніпро витратив понад 333 млн грн. 

Понад 220 млн грн було спрямовано містом на придбання комп’ютерного, оптичного, навігаційного обладнання для військових.

Прямі субвенції військовим частинам з бюджету громади Дніпра склали понад 208 млн грн, крім того, субвенції на посилення обороноздатності області склали понад 37 млн грн.

Також варто зазначити, що влада Дніпра самотужки відновлює числені  об’єкти, що постраждали внаслідок ворожих ракетних ударів, та надає допомогу мешканцям міста. житло яких було зруйноване чи пошкоджене внаслідок атак противника.  За два воєнні роки на ці надважливі завдання було спрямовано понад 575 млн грн.

При цьому власне надходження від військового ПДФО до бюджету Дніпра (за вирахування реверсної дотації, яку місто, зібравши ПДФО, одразу повертає в бюджет країни) за 2022-й рік та 10 місяців 2023-го складають лише 3,59 млрд грн

Отже, Дніпро протягом всього часу боротьби з ворожим вторгненням фактично спрямовує на допомогу армії, військовим та вирішення численних завдань оборони ті власні сотні  мільйонів гривень, які бюджет міста отримав завдяки ефективній роботі, безвідносно до надходжень військового ПДФО.

Нагадаємо, нещодавно ВР вилучила у місцевих громад надходження від податку на доходи фізичних осіб в (військовий ПДФО), якій сплачували військовослужбовці та якій надходив до місцевих бюджеті. Проти такого кроку надавали свої обґрунтовані заперечення представники місцевого самоврядування по всій Україні. Вилучення військового ПДФО супроводжувалося численними “протестними акціями” та пресингом псевдо-активістів у соцмережах, які, за повідомленнями ЗМІ, були інспіровані певними колами центральної влади.

Втім попри вкрай неоднозначне рішення ВР Дніпро продовжить велику роботу із допомоги армії та нашим захисникам, буде і надалі системно забезпечувати Сили оборони усім необхідним, підкреслює міський голова Борис Філатов.

Довідка

Дніпро – лідер із допомоги армії та військовим. За час боротьби з агресією наше місто надало захисникам України:

  • понад 700 автівок різних типів, які надані Дніпром для Сил Оборони.
  • 80 карет швидкої допомоги, які відправлені військовим та звільненим регіонам
  • 1200 дронів
  • безліч генераторів, засобів зв’язку, амуніції, одягу та багато іншого

За цими показниками Дніпро – №1 в Україні серед інших громад

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: