Skip to content

У Києві через скарлатину оголошено карантин у деяких школах

Ксенія Куземко

В Києві зафіксований випадок спалаху скарлатини. Декілька шкіл прийняли рішення про введення карантину або переходу на дистанційну форму навчання. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на “Главком“.

Зазначається, що МОЗ офіційно не коментував спалах інфекції у столиці.

Тим часом у шкільних чатах зʼявляються повідомлення про перехід дітей на “дистанційку”.

Що це за хвороба

Скарлатина – це гостре інфекційне захворювання, викликане гемолітичним стрептококом групи А. Хоч діти і є найбільш схильними до захворювання скарлатиною,але воно може впливати і на дорослих.

Інкубаційний період хвороби триває від 1 до 12 днів, але іноді може розвиватися швидше, від 2 до 7 днів. Симптоми включають ангіну, біле нашарування на язиці, яке зникає протягом 2-3 днів, та зміну кольору язика на яскравий малиновий.

Організм переживає інтоксикацію, температура підвищується, з’являється сильний біль в горлі (особливо під час ковтання). Також може виникнути головний біль, загальна слабкість, блювота, сухість шкіри.

Проте головний симптом – висипання на шкірі, особливо на кінцівках (в суглобах, на згинах ліктів), шиї, бічній поверхні тулуба, животі та сідницях. Скарлатину можна захворіти, вдихаючи крапельки слини від інфікованої особи, а також через контактно-побутовий шлях (через їжу, іграшки, предмети спільного користування).

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: