Skip to content

В Україні з’являться нові монети номіналом одна і дві гривні

Анна Диброва

В Україні з'являться нові монети номіналом одна і дві гривні

Проблема монет 1 і 2 гривні в тому, що вони дуже схожі, тому їх складно розрізняти, зокрема, літнім людям і особам з вадами зору. Як і коли планують змінити дизайн монет пише сайт «Наше місто».

Про старт Всеукраїнської інформаційної кампанії з безпеки готівкових розрахунків сказав заступник голови НБУ Олексій Шабан на брифінгу 14 листопада.

«Поки ми не розглядаємо оптимізацію банкнотно-монетного ряду. Однак ми почули скарги українців на якість монет 1 і 2 гривні і зараз працюємо над тим, щоб змінити дизайн і зробити ці монети більш зручними для людей з вадами зору та людей похилого віку», — зазначив Шабан.

Ще влітку 2021 року регулятор після скарг громадян визнав, що монети незручні у використанні та обіцяв змінити. НБУ має намір повернутися до планів зі зміни дизайну монет номіналом 1 та 2 гривні після завершення війни.

Нагадаємо, що Монетний двір НБУ випустив в обіг монети номіналами 1 та 2 гривні у 2018 році, а згодом, у 2019-2020 роках, монети 5 та 10 гривень. Відповідні монети з часом мають повністю замінити банкноти відповідних номіналів, які нині в активному обігу.

Категорія: Новини Дніпра, Новини Культури Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: