Skip to content

У Києві оголосили карантин через спалах небезпечної інфекції: що відомо

Олена Завгородня

У Києві оголосили карантин в деяких школах через спалах скарлатини. Про це повідомляє «Главком», пише «Наше Місто».

Зазначається, що МОЗ офіційно не коментує спалах інфекції у столиці. Тим часом у шкільних чатах зʼявляються повідомлення про перехід дітей на дистанційне навчання.

Симптоми скарлатини:

Скарлатина – гостре інфекційне захворювання, яке має інкубаційний період -12 днів. Проте у деяких випадках хвороба може розвиватися швидше – від двох до семи днів.

Перші симптоми зʼявляються раптово. На початку захворювання фіксується ангіна, а на язику зʼявляється біле нашарування, яке тримається два -три дні. Потім язик набуває яскраво-малинового кольору. Головна ознака скарлатини – характерний висип, який може зʼявитися на другий чи третій день хвороби. Він концентрується на згинах кінцівок, шії, бічній поверхні тулуба, природних складках тіла та животі. Хвороба може викликати ускладнення, тож рання діагностика може їм запобігти.

Як вберегтися

Щеплення від скарлатини немає, але після того, як людина перехворіє – формується імунітет. Специфічної профілактики скарлатини також немає, але через те, що це інфекційне захворювання, медики рекомендують якомога частіше провітрювати приміщення, гуляти на свіжому повітрі, уникати контактів з хворими людьми та частіше мити руки.

Категорія: Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: