Skip to content

Мовний скандал у вузі Дніпра набирає обертів: з’явилися нові подробиці

У Дніпрі набирає обертів мовний скандал, що виник напередодні між студенткою медичного університету та викладачкою. За словами Магдалини, педагог не дозволила їй відповідати українською мовою. Деталі цієї історії повідомляє сайт «Наше Місто» з посиланням на «Суспільне Дніпро».

Студентка пояснила, що неприємна ситуація склалася під час практичних занять. Пацієнт, якого вона оглядала, був похилого віку і не розумів української. Тому викладачка запропонувала збирати анамнез хвороби російською.

«Я почала опитувати пацієнта українською мовою, а вона мене зупинила і попросила говорити російською мовою. Мовляв, пацієнт недочуває. А він не дочуває лише українську, а російську дочуває», – каже Магдалина.

Під час цього випадку були присутніми 10 студентів. Дехто з них розповів, як все було. Мовляв, вони перший раз самостійно спілкувалися з пацієнтом, тому було важко дізнатись потрібну інформацію.

«Пацієнт почав розмовляти з нами російською. Наше головне завдання як лікарів – правильно зібрати анамнез, вилікувати хворого та врятувати життя громадянина України. Не зважаючи на те, що він розмовляє російською», – розповів студент Еміль.

Викладачка, про яку йде мова, каже, що за 30 років роботи подібних скарг на неї не було.

«З мого боку не було нічого такого, що образило б студентку, щоб я заперечувала що небудь. Я до неї зверталася з повагою. Тому не могла зрозуміти, що трапилось», – розповідає викладачка Людмила Новоженіна.

Керівництво університету стверджує, що викладання здійснюється виключно державною мовою. Декан медичного факультету Володимир Жилюк каже, що у виші не робитимуть поспішних висновків. Триває службове розслідування. На час його проведення викладачку не планують відстороняти від роботи.

Категорія: Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: