Skip to content

Деякі українські пенсіонери можуть отримувати дві пенсії одночасно: кого це стосується

Ксенія Куземко

В Україні деякі особи похилого віку мають можливість отримувати одночасно дві види виплат — пенсію і соціальну допомогу. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на портал На пенсії.

Так, особи з інвалідністю з дитинства (встановленої до 18 років) мають можливість отримувати і державну соціальну допомогу, і пенсію у зв’язку з втратою годувальника.

Це узаконено в Законі України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”. Розмір цієї допомоги визначається наступним чином:

  • особам з інвалідністю з дитинства І групи — 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз 2093 грн);
  • особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз 1674,40 грн);
  • особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз 1255,80 грн);
  • на дітей з інвалідністю віком до 18 років — 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз 1465,10 грн).

Також особа, яка стала інвалідом до досягнення 18-річного віку та отримує державну соціальну допомогу, може одночасно отримувати пенсію у зв’язку із втратою годувальника за наявності відповідних прав.

Хто має право на пенсію за втратою годувальника

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні.

До непрацездатних членів сім’ї належать, зокрема:

  • чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли віку 65 років, або віку, передбаченого статтею 26 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV;
  • діти до 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років;
  • діти, які навчаються, — до завершення навчання, але не довше 23 років;
  • діти-сироти — до 23 років;

чоловік (дружина), один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся годувальника незалежно від віку і працездатності, які не працюють і зайняті доглядом за дитиною годувальника до досягнення нею 8 років.

При цьому пенсія для дітей у зв’язку з втратою годувальника призначається, незалежно від того, чи перебували вони на утриманні цього годувальника.

Розмір такої пенсії не може бути меншим за 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що становить 2093 грн з 01.12.2022 року на одного непрацездатного члена сім’ї.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Поділитися: