Skip to content

Як підготуватися блекауту: що треба зробити і купити на випадок відключення світла

Олена Завгородня

Вже менше місяця залишилось до початку зими. Глава МЗС України Дмитро Кулеба попередив, що вона може бути непростою, враховуючи можливі блекаути, які можуть повторитися і цього сезону. Тож настав час готуватись до зими, пише «Наше Місто».

Перш за все варто зайнятись утепленням своїх осель. Щоб тепло не йшло з квартири в сильні морози, варто подбати про герметичність вікон. Почати треба з перевірки віконних рам на наявність щілин. Якщо вони є, вкладіть у рами ущільнювач. Скло на стиках з рамами обробіть силіконовим герметиком.

Крім того, потрібно наклеїти на скло вікон теплозберігаючу плівку. А якщо встановлені сучасні склопакети – перевірити щільність закриття вікон та у разі її недостатності, звернутись до фахівців для налаштування.

Готуючись до можливих блекаутів, важливо не панікувати, а дотримуватися низки рекомендацій, що допоможуть в екстрених ситуаціях. Перш за все, необхідно зробити деякі запаси.

Зробіть запаси води

Навіть якщо світло не будуть вимикати, запаси води завжди потрібні. Водопостачання можуть відключити й через якусь несправність, тому пляшечка з питною водою, а краще декілька, допоможуть пережити цю неприємність. А ось під час блекауту можуть виникнути проблеми з роботою насосів. Тож запас технічної води завжди стане у наригоді.

Зробіть запас їжі

Найкраще придбати ті продукти, які не будуть псуватись: крупи, овочі у невеликій кількості, олія, чай, цукор, енергетичні батончики, шоколад, каші та локшина швидкого приготування, сухарики, хлібці, горіхи та консерви.

Зарядіть всі пристрої

Слідкувати за зарядом пристроїв, а особливо телефона, необхідно завжди. Та під час відключень світла це надзвичайно важливо. Тому коли стане морозно на вулиці, краще зберігати заряд телефона мінімум на 55%.

Також варто зарядити павербанки, ліхтарики та інші важливі засоби, що допоможуть пережити темні часи.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: