
Зовсім скоро в українських школах введуть 12-річну систему навчання, а за декілька років поділять старшу школу за профільними предметами. Що чекає учнів та як зміниться система шкільної освіти, повідомляє сайт «Наше Місто» з посиланням на Obozrevatel.
Планується запровадити три рівні навчання, відповідно до зареєстрованого законопроєкту. Початкова освіта складатиметься з першого (адаптаційно-ігрового) та другого (основного) циклів й триватиме 4 роки. Базова (середня) містить адаптаційний та базовий предметні цикли тривалістю 5 років. Останні три роки школярі здобуватимуть профільну освіту в ліцеях.
Профільна старша школа буде допомагати учням обирати напрямок, за яким вони далі хочуть навчатись. Ті діти, які почали навчатись за системою Нової української школи, у 10 класі 2027-го року вже матимуть 12 років навчання.
Наразі вивчається питання про розділення закладів освіти, адже не всі вони мають таку можливість. До 1 вересня 2024 року мають обратися школи, які стануть початковими, базовими та ліцеями.
Існує також проблема браку вчителів, зокрема, МОН не прописало в документі питання мотивації педагогів.
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий поділився планами, що учні старшої школи зможуть обрати профіль та частково — предмети для вивчення. Усього освітніх галузей буде девʼять:
- мовно-літературної;
- математичної;
- природничої;
- технологічної;
- інформаційної;
- соціальної і здоров’язбережувальної;
- громадянської та історичної;
- мистецької
- фізичної культури.
Поки що навчальний план не буде остаточно вільним для вибору, проте міститиме години для вільного обрання предметів та курсів.
Головне, що хочеться побачити у нових українських школах після реформи — це щасливих дітей, які свідомо роблять свій вибір на користь майбутньої вищої освіти та професії. Розділення предметів, можливість обрати рівень навантаження, позакласні активності — все це, без сумніву, має допомогти.
Категорія: Новини Дніпра, Освіта
Позначки: Школи Дніпра