Skip to content

Я відчуваю себе живою за кермом: історія першої жінки-водійки тролейбуса у Дніпрі

Анна Диброва

Я відчуваю себе живою за кермом: історія першої жінки-водійки тролейбуса у Дніпрі

Перші тролейбуси на дніпровські дороги виїхали у листопаді 1947-го. Чотири машини курсували від хлібозаводу до вул. Барикадної.  Сьогодні ж на 21-му міському маршруті курсують 184 тролейбуси. Історію першої жінки за кермом тролейбуса у Дніпрі розповідає сайт «Наше місто».

Завжди усміхнена та повна енергії пані Наталія – працює водійкою понад 50 років.

«У мене немає такого щоб мені не хотілось йти на роботу, як би мені не хотілось спати, як у мене не болять ноги-руки, бо у мене ще й дача є! Коли я прихожу на машину, включила – машина завелась і я завелася, все! Я їду, я живу!», – ділиться секретами пані Наталя.

За цей час вона кермувала різними машинами. Але найбільше любить “Роботягу”. З ним щодня вітається та прощається. Це був перший тролейбус який пані Наталя підкорила у 18 років.

Любов до транспорту в неї з дитинства.  У батька був трактор, біля якого маленька Наталка проводила багато часу.

«У мене батько був трактористом, а нас в родині три доньки, але я одна така неблагополучна котра любила техніку! Я їздила на всіх видах машин, на всіх видах тролейбусів!»

50 років тому, жінку за кермом тролейбуса, суспільство серйозно не сприймало, проте Наталя зламала усі стереотипи.

«Такий снігопад був якось у жовтні, що ніякий тролейбус не міг проїхати, а я жінка, всі сміялися що я взяла «сцепку». Снігу насипало – колес тролейбуса не видно! Я розігналася, а там 2 двигуна в «сцепкі», – і я зробила колію, і всі по ній поїхали!», – з гордістю розповідає про свої перемоги пані Наталя.

Детальніше – дивіться у сюжеті.

https://youtu.be/ESgBDIMmWWg?si=Y4FsH70ReC0tYRtv

Категорія: Новини Дніпра, Транспорт в Дніпрі

Позначки: ,

Поділитися: