Skip to content

На Арабатській Стрілці стався сильний приліт по позиціям окупантів: стали відомі подробиці

Анна Диброва

На Арабатській Стрілці стався сильний приліт по позиціям окупантів: стали відомі подробиці

1 листопада ЗСУ атакували штаб російського угруповання “Дніпро”, який був розташований на околиці Стрілкового, що на Арабатській Стрілці в окупованій частині Херсонської області. Удар завданий ракетами Storm Shadow та ATACAMS. За інформацією на ранок 2 листопада внаслідок удару було вбито три чини вищого офіцерського складу армії рф, поранення різного ступеня тяжкості отримали понад десять окупантів. Серед 300-х э Михайло Теплинський, нещодавно призначений на посаду командувача угруповання “Дніпро” генерал-полковник з росії. Про це повідомляє Херсон24.

Про те, що точковим ракетним ударом було уражене місце розташування окупантів на південній околиці села Стрілкове, канали новин писали ще вдень 1 листопада. Тоді ж з’явилася інформація про те, що метою стали ДОТ “Блакитне Полум’я” та “Юний”. Також під удар потрапила база відпочинку “Аура”, розташована на частині території Юного. Ці табори знаходяться неподалік від оздоровчого комплексу “Арабатські Терми”. Раніше штаб окупантів був в готелі “Шале Термаль” біля Щасливцеве, що значно північніше Арабатською Стрілкою. Після того, як цю локацію було розгромлено не менш точним ударом української армії, штаб перебазувався далі на південь.

Початкові цифри втрат озвучувались як один загиблий, але вже до ранку 2 листопада йшлося про трьох загиблих і близько десяти поранених російських офіцерів. Новина про поранення Теплинського з’явилася в провідних рашистських Z-каналах із посиланням на його помічника. За даними кількох новинних видань, удар припав на той момент, коли в штабі проводилась нарада з новопризначеним командувачем.

Для своїх потреб окупанти захопили кілька оздоровчих закладів, розташованих у курортних селищах на Азовському морі. Серед них ДОТ “Блакитне Полум’я” та “Юний”. Це об’єкти ще радянської споруди, але після 2010 року вони були капітально реконструйовані та модернізовані, вважалися одними з найкращих та комфортабельних місць відпочинку в районі Стрілкового. Те саме можна сказати і про “Шале Термаль”, який буквально за рік перед повномасштабною війною прийняв перших відпочиваючих, але був розбитий точковим попаданням ракети.

Що відомо про генерал-полковника Теплинського? Йому 54 роки, уродженець Моспіно, що під Донецьком. Навчався у Рязанському повітряно-десантному училищі, яке закінчив у 1991 році, брав участь у Першій чеченській війні, за що у 1995 році отримав звання героя росії. До цього був помічений у Придністровському конфлікті. Після початку війни на Донбасі у 2015 році був начальником штабу Південного ВО Росії. За деякими даними, Теплинський командував рашистськими військами у 2014 році під Іловайськом.

Далі в біографії Теплинського фігурує призначення командувачем ВДВ Росії в червні 2022 року, але за чутками взимку його усунули від керівництва. У липні 2023 року він змінив на посаді командувача окупаційних військ Герасимова. І зрештою, 30 жовтня 2023 року був призначений командувачем угрупуванням “Дніпро”, з чим його ЗСУ гаряче привітали.

Новини Херсона

Категорія: Війна, Новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: