Skip to content

Лікувальні курорти Прикарпаття: скільки коштують путівки в санаторії в міжсезоння

Анна Диброва

Лікувальні курорти Прикарпаття: скільки коштують путівки в санаторії в міжсезоння

Листопад можна вважати міжсезонням в Карпатах, чому б не скористатись такою нагодою, щоб покращити своє здоров’я і насолодитись тихими гірськими пейзажами без метушливих туристів. До того ж ціни в міжсезоння, як правило, трохи нижчі і можна відчутно зекономити, пише сайт «Наше місто».

Одними з найвідоміших курортів Прикарпаття вважаються Моршин, Трускавець та Східниця, на  Львівщині. У цих населених є все, що потрібно для відпочинку та налагодження здоров’я, – ошатна природа, розвинена інфраструктура, безліч санаторіїв та приватних садиб, джерела з лікувальною мінеральною водою, різноманітність екскурсійних маршрутів та, звичайно ж, неперевершена гостинність місцевих мешканців.

Моршин  – курорт, який відвідала Богородиця

Моршин – найпопулярніший бальнеологічний курорт України. Знаходиться у мальовничій долині на висоті приблизно 340 метрів над рівнем моря. Завдяки розташуванню поряд з лісовими масивами та далеко від великих міст тут дуже чисте повітря, приємний м’який клімат.

Добиратися до Моршина дуже зручно. Поїздом до Львова чи Івано-Франківська, а звідти ще дві години на рейсовому автобусі або півтори на таксі.

В міжсезоння у санаторіях діють знижки (краще зателефонувати та уточнити перелік послуг, що входять до вартості, час заїзду і виїзду – ред.), так і орендувати житло у місцевих мешканців.

У середньому за добу перебування у санаторіях з 3-разовим харчуванням та мінімальним набором оздоровчих процедур потрібно буде заплатити від 450 грн за особу. Дітей до 5-ти років, як правило, беруть безкоштовно без надання місця та харчування. За дитину до 12 років – 50% вартості.

Оренда 1-2-кімнатної квартири у хорошому стані стартує від 300 грн за добу, що значно нижче за літні 500-600 гривень.

Що стосується розваг та екскурсій, то у самому місті можна відвідати великий гарний парк із бюветом «Грибок», де тече корисна для здоров’я мінеральна вода. Якщо хочеться більшої активності, то численні туристичні агенції та краєвиди Західної України до ваших послуг: можна записатися на турпохід у ліс, з’їздити на озеро Синевир або водоспади, половити форель у гірських озерах, відвідати історичні пам’ятки.

А Богородиця наснилась монаху-кармеліту який щиро журився що люди полишають ці прекрасні місця, через те що припинили роботу соляні копальні, бо сіль тут виявилась занадто гіркою. Мати Божа уві сні сказала монаху, що треба знайти камінь з якого потече вода і тоді це місце відродиться. І хоч це тільки легенда, однак саме завдяки моршинським джерелам, відродилося життя прикарпатського містечка.

Трускавець – справжня перлина Прикарпаття

Знаходиться у мальовничій долині в передгір’ї Карпат. Археологи дійсно знайшли тут римський бойовий чекан, і з того часу науковці тримаються думки, що в цих краях билися з римськими легіонерами стародавні карпи — те саме слов’янське плем’я, на честь якого й названі Карпати.

 Сюди щороку приїжджають сотні тисяч українців. Насамперед, щоб оздоровитися. Адже лікувальні властивості води з місцевих джерел не поступаються популярним курортам Карлові Вари, Віші чи Баден Баден. Найвідомішою є водиця «Нафтуся», споживання якої сприяє виведенню з нирок піску та дрібних камінців, нормалізації обміну речовин й укріпленню імунітету. Назва води не випадкова: у цих краях видобувають не лише воду, але й нафту. Звісно, водиця не містить нафтових домішок, але у її складі є речовини нафтового походження. Вони надають воді легкий пізнаваний присмак

У Трускавці безліч санаторіїв, куди можна придбати путівки all inclusive – з проживанням у номері обраної категорії, 3-разовим харчуванням, оздоровчими, косметологічними, СПА-процедурами, дитячими містечками, кімнатою-нянею і навіть екскурсійним супроводом. Зрозуміло, що такий відпочинок коштує недешево. Мінімум від 1500 грн за особу на добу.

Якщо просто попити водичку і пройти діагностичні процедури, можна зупинитись на бюджетніших варіантах – державних оздоровницях. Такі путівки коштують від 450 гривень на добу.

Якщо режимні заклади не для вас – можна просто отримати призначення як пити воду і оселитись в приватних садибах чи орендувати квартиру. Є варіанти і по 350 гривень, але середня ціна в районі 500 гривень за добу.

Що стосується пам’яток, то можна неспішно насолоджуватися прогулянками мальовничими зеленими вулицями Трускавця, вирушити на прогулянку в ліс по гриби або ягоди або ж замовити екскурсійний тур Закарпаттям. Вибір варіантів величезний.

Східниця – відпочинок для всієї родини

Курортне селище з усіх боків знаходиться у долині в оточенні гір з хвойними та листяними лісами. Східниця, окрім чудової природи, відома своїми численними мінеральними джерелами. Тут є і «Нафтуся», і содова, і залізисті, і гідрокарбонатні та натрієві води. Місцеві жителі кажуть, що завдяки їхнім цілющим властивостям можна вилікувати будь-яку хворобу. На вулицях Східниці можна зустріти туристів із баклажками та банками різного обсягу. Причому вся вода, окрім содової, безкоштовна, а джерела впорядковані бюветами та туалетами.

Однак, перед вживанням будь-якої мінеральної води слід проконсультуватися з лікарем, інакше самолікування може спричинити величезну шкоду для здоров’я. Особливо не варто поєднувати лікування мінеральними водами з вживанням підвищених доз алкоголю – реакція організму навряд чи вас потішить.

У Східниці краще просто дихати на повні груди. Тут настільки красива природа, що п’янить саме повітря.

Вибір житла у Східниці різноманітний – від санаторіїв та приватних пансіонатів до п’ятизіркового готелю «Три сини та донька», в якому є навіть аквапарк. Номери в приватному секторі зі скромними умовами можна орендувати від 150 грн на добу за ліжко-місце. Але такого житла тут небагато. Останніми роками Східниця дуже змінилася. Тут з’явилося безліч приватних садиб на 5-20 номерів підвищеної комфортності: з окремими терасами з видом на гори, включеними у вартість сніданками та, звичайно, душевною гостинністю господарів.

Ціни у таких закладах варіюються від 350 гривень за добу до 2500. Зараз у міжсезоння багато готелів пропонують знижки 20 % за бронювання номеру на термін більше 4 діб, та ще й комплекс процедур у подарунок! Тобто – є з чого обирати, щоб не витрачати зайвих коштів на проживання і лікування.  Східниця – чудовий варіант для сімейного відпочинку. Це селище точно нікого не залишить байдужим.

Категорія: Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: