Skip to content

Свято 4 листопада: щасливий день для весілля

Ксенія Куземко

Новини Дніпра: Свято 4 листопада 2023

Сьогодні, 4 листопада, віряни вшановують пам’ять Нікандра, єпископа Мирського та пресвітера Єрмея.  Святі мученики Никандр і Єрмей жили в І столітті в місті Мирі, розташованому в Лікії (сучасна Туреччина). Вони були християнськими проповідниками і були учнями святого Тита, який, у свою чергу, був послідовником апостола Павла. Святі Никандр і Єрмей активно проповідували християнство і вели багатьох людей до віри. Що не можна робити цього дня – читайте в матеріалі «Наше місто».

Прикмети

На небі пливуть хвилясті хмари — скоро погіршиться погода.

Багато мишей — до холодної зими.

Кури чистять пір’я — до снігопаду.

Що не можна робити

За старовинними повір’ями, в цей день краще утриматися від позичання сірників та вугілля, оскільки це може спричинити втрату щастя.

Також рекомендується уникати далеких поїздок і виходів з дому без необхідності, а також приймати гостей тільки в розумних обставинах.

На ніч у цей день варто закривати вікна або використовувати штори, щоб уникнути проникнення місячного сяйва в спальню.

Починати нові справи в цей день не рекомендується, оскільки вони можуть завдати великих труднощів і закінчитися невдачею.

Також слід утриматися від вживання алкоголю для тих, хто вразливий до залежностей, оскільки існує ризик розвитку алкоголізму.

Що можна робити у цей день

Цей вдень вважається вдалим для різних видів рукоділля. У цей день жінки зазвичай об’єднувалися великою компанією і займалися вишивкою або прядінням. Якщо серед них була наречена, то саме вона вважалася господинею будинку та відповідальною за його добробут.

Чоловіки в цей день зазвичай займалися ремонтними роботами, такими як лагодження паркану та даху, прибирання та обкурювання льоху, утеплення вікон і стін.

В це народне свято жінкам також дозволялося помолитися перед іконою Богоматері про здоров’я своїх близьких та дітей, легкі пологи та сімейне щастя. Вірилося, що в цей день Богородиця чує всі жіночі молитви та відповідає на них. Загалом ця дата вважалася щасливою для жінок.

Також 4 листопада вважалася вдалою датою для укладення шлюбу. Укладений в цей день шлюб вважався обіцяним щасливим та міцним.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Поділитися: