Skip to content

Тяжко захворіла через тарань: на Дніпропетровщині зафіксовано вже третій випадок ботулізму

Олена Завгородня

У поточному році в Дніпропетровській області зареєстровано 3 випадки захворювання на ботулізм. Причиною недуги стала в’ялена та сушена річкова риба. Майже всі хворі потрапили до лікувальних закладів у важкому стані. Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, пише «Наше Місто».

Один з випадків захворювання на ботулізм зареєстровано наприкінці жовтня поточного року.

«Із симптомами різкого погіршення зору, слабкості, запаморочення, сухості у роті, порушення ковтання та мовлення по медичну допомогу звернулася 40-річна мешканка м. Кам’янського. У результаті чого госпіталізована до медичного закладу з діагнозом «ботулізм з тяжким перебігом хвороби», – йдеться у повідомленні.

Як з’ясувалося, перші симптоми захворювання у неї виникли після вживання риби «тарань сушена» власного виготовлення. Хворій своєчасно надане відповідне лікування, зокрема введено протиботулінічну сироватку.

Що таке ботулізм

У Дежрпродспоживслужбі нагадують, що ботулізм – це харчове отруєння, що може призвести до тяжких наслідків, дуже небезпечне і у багатьох випадках смертельне токсико-інфекційне захворювання, яке виникає при вживанні заражених продуктів.

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м’ясо, риба, рідше овочі. Найчастіше до ботулізму призводить споживання непатраної риби прісноводних водойм домашнього виготовлення.

Від людини до людини інфекція не передається. Хвора людина може становити небезпеку лише через виділення у довкілля бактерій ботулізму з фекаліями.

Симптоми ботулізму

Симтпомами ботулізму є підвищена температура, сухість у роті, ускладнення ковтання, невиразність мови, двоїння в очах, помутніння і опущення повік, м’язова слабкість, запаморочення, нудота і блювання, пронос, здуття живота і закреп, ураження м’язів шиї і кінцівок. Перші симптоми захворювання найчастіше виникають за 12-24 год. після споживання зараженої продукції. Інкубаційний період становить від 2-3 годин до 10 діб.

 При найменшій підозрі на ботулізм негайно зверніться до лікаря! Бережіть своє здоров’я і здоров’я своїх близьких!

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра

Позначки: 

Поділитися: