Skip to content

По Україні розповсюджується смертельне захворювання: спалах зафіксовано ще в одному регіоні

Анна Диброва

По Україні розповсюджується смертельне захворювання: спалах зафіксовано ще в одному регіоні

Семеро мешканців Івано-Франківська потрапили до обласної клінічної інфекційної лікарні через спалах гепатиту, про це повідомляє сайт «Наше місто» з посиланням на керівництво медзакладу Івано-Франківська.

Станом на 1 листопада з гепатитом A госпіталізовано чотирьох дорослих і трьох дітей. Всі пацієнти з Івано-Франківська. Їхній стан — середньої тяжкості, важких немає, говорять медики.

Заступниця генерального директора Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяна Джус повідомила, що в області спостерігається зростання захворюваності порівняно з 2022 роком, оскільки гепатит A має циклічність у п’ять-сім років, а останні спалахи цієї хвороби на Івано-Франківщині реєструвалися 2017-2018 років.

Медикиня наголосила, що на Івано-Франківщині є умови до поширення цієї інфекції: «Це тому, що загалом у нашій області інтенсивність епідеміологічного процесу в середньому є вищою, ніж по Україні».

Вірусний гепатит — це сезонна хвороба. На Івано-Франківщині випадки гепатиту A почали реєструвати ще на початку 2023 року в зимово-весняний період та в перші два місяці осені.

В середньому інкубаційний період гепатиту A триває до 28 днів. Але може тривати й три місяці, це залежить від заразності носія хвороби говорять  науковці.

Нагадаємо, через спалах гепатиту А на Вінниччині оголосили надзвичайну ситуацію. Там посилюються протиепідемічні заходи. Адже епідемічна статистика показує, що джерело інфікування досі продовжує існувати.

Категорія: Важливо, Новини здоров'я Дніпра, Україна

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: