Skip to content

Спалах гепатиту А: на Вінниччині оголошено надзвичайну ситуацію

Софія Танченко

Спалах гепатиту А на Вінниччині: оголошено надзвичайну ситуацію

У Вінницькій області через спалах гепатиту А оголошено надзвичайну ситуацію. Протиепідемічні заходи посилюються, передає “Наше місто” з посиланням на МОЗ.

Як повідомляють в Міністерстві охорони здоров’я, в області посилено контроль за прибиранням та дезінфекцією громадського транспорту. Наразі під забороною проведення ярмарок та масових заходів з реалізації продукції домашнього виробництва. Також органи місцевої влади посилюють контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічних правил на ринках міста і області.

«Причинами спалаху гепатиту А можуть бути харчові продукти або питна вода. На цих факторах зараз сфокусована робота лікарів-епідеміологів, які розслідують спалах. Наразі у лікарнях області залишаються 144 пацієнти, 32 дорослих та 10 дітей вже виписали. За результатами позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій спалах визначено як надзвичайну ситуацію природного характеру обласного рівня”, – повідомили в МОЗ.

На підставі проведених епідрозслідувань визначено щонайменше 4️ можливих фактори, які вказують на джерело інфекції. Після детального аналізу кожен з факторів опрацьовується одночасно паралельними командами з широким лабораторним контролем.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Україна

Поділитися: