Skip to content

Хвіртка спотикання: люди бояться, що сусід-бізнесмен забере їхній двір у центрі Дніпра під автостоянку

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Мешканці двох будинків на Грушевського, 3б та Староказацькій,10 дуже пишаються своїм двором. Є чим пишатися! Тут затишно та чисто. Навіть є невеликий квітник, який тішить око. Але зараз городяни побоюються, що у них відберуть їхню оазу, а з двору зроблять автостоянку.

З проханням цьому перешкодити Тетяна Данилова, голова правління ОСББ Старокозацька, 10 – Грушевського 3б, звернулася до міського голови Бориса Філатова та до редакції «Наше місто». У ситуації розбирався журналіст «Наше Місто».

Граб – зелений лицар двору

Будинок на Грушевського – довгожитель. Йому понад сто років, а будівля, що примикає до нього, на Старокозацькій значно молодша. Але сьогодні обидва будинки нерозривно пов’язані. У них, як у сіамських близнюків, одна система життєзабезпечення.

– Два будинки об’єднані однією стіною, – розповідає Тетяна Данилова, голова правління ОСББ Старокозацька 10 – Грушевського 3б. – У нас одна система опалення, водопостачання та електропостачання. Тому з 2016 року мешканці двох будинків на різних вулицях створили одне ОСББ. Старий будинок був у жахливому стані, але ми все відремонтували, брали участь у міських програмах співфінансування. Відремонтували під’їзди, замінили труби системи опалення. І, звичайно, подбали, щоб наш двір став доглянутим та затишним.

Сьогодні такому двору можуть позаздрити багато дніпрян. Радісний, доглянутий та зелений. Все завдяки ініціативним мешканцям.

– Тут завжди було чудово, – зазначає Таїсія Синиця, місцева мешканка. – Двір дзвенів дитячими голосами. Коли у двір в’їжджала одна-єдина машина, хлопці з захопленням обступали її. Ми самі розбили клумбу, посадили дерева. Намагаємось робити все можливе, щоб наш двір був як іграшка. Подивіться, який у нас чудовий граб. Його посадили ще у 1950-х, одразу після війни.

Обвитий плющем граб справді чудовий. Він, як лицар у зеленому одязі, охороняє мешканців від біди і неприємностей. А вони, на жаль, є.

На місці сміттєзвалища з’явився квітник

Двір – замкнутий простір, але територію, що примикає до нього, давно облюбували наркомани. Раніше біля паркану постійно знаходили шприци, про що мешканці постійно інформували правоохоронців.

– Переїхала сюди 1988 року, – розповідає Галина Омельницька, місцева мешканка. – Пам’ятаю, яка тут було наркоманія. Ми на паркан навіть сітку рабицю натягували, але це не допомагало. Міліція нас через день відвідувала. А потім на місці сміттєзвалища вирішили зробити квітник. Почали копати, а там пластик, папір, пакети зі сміттям. Прибрали все!

До речі, на місці майбутньої зеленої зони лежали навіть бетонні плити, які невідомо як туди потрапили.

— Коли почали розчищати територію, то натрапили на якесь каміння, але це виявилися бетонні плити з арматурою всередині, — згадує Андрій Казаков. – Ну, ми ці плити поховали. Звісно, садити там рослини було неможливо, але Тетяна Володимирівна (Данілова – Авт.) завезла чорноземчик. Класну земельку! Ми купили найкращі квіти, посадили їх, і результат очевидний.

Мешканці двору своїми руками зробили тут маленьке «місто-сад», а троянди, бузок, хосту купували в розплідниках та ботанічному саду.

Квітник під загрозою?

Голова ОСББ надіслала літні фото квітучих рослин. Справді рай!Та, на думку його творців, квітник можуть забрати. Побоювання пов’язані з тим, що новий власник сусідніх будівель уже зробив у паркані хвіртку і, за словами мешканців, пообіцяв захопити частину їхнього двору, включаючи зелену зону. Власне, із цього приводу городяни і звернулися за допомогою до міської влади.

На місці подій вже неодноразово був представник інспекції з благоустрою Дніпровської міської ради. Ми попросили його прокоментувати ситуацію.

– До нас може звертатися кожен городянин, – констатує провідний спеціаліст інспекції з благоустрою Дніпровської міської ради. – Перевірка стандартна – ми запитуємо дозвільні документи. Залежно від того, є вони чи ні, приймаємо рішення. У цьому випадку зелена зона збережена. Тільки в паркані з’явилася хвіртка. Якщо буде спроба самозахоплення зеленої зони, ми, звісно, відреагуємо. Цим і займаємось.

Ми ж сподіваємося, що міська влада, за потреби, втрутиться та відновить справедливість. І чудовий квітник у самому центрі Дніпра тішитиме ще не одне покоління городян.

Новини Дніпра: хвіртка спотикання у Дніпрі - Наше Місто

Сергій ЦВЕТКОВ.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: