Skip to content

Ексклюзивний репортаж з лінії фронту: що відбувається з Каховським водосховищем у Запорізькій області (Відео)

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Каховське водосховище. Цього року російські окупанти знищили штучну водойму, що спричинило гуманітарну катастрофу на півдні України. Зазнала змін екосистема регіону. У верхів’ях колишнього водосховища одразу переміни непомітні, та вони значні. Журналісти «Наше місто» побували у Запорізькій області і поспілкувалися з місцевими мешканцями про те, як терористичний акт, який обговорював увесь світ, позначився на їхньому повсякденні. Подробиці – у нашому відео.

У відвідувача місцини, де знаходилось верхів’я Каховського водосховище, може скластися враження, що після підриву гідроелектростанції тут нічого не змінилося. Утім, перше враження – оманливе.

На іншому березі Дніпра – окупована територія. Село Біленьке – у межах досягнення ворожої артилерії. Останній потужний обстріл стався на початку жовтня. Загинуло двоє людей.

Проте, у фокусі нашої уваги – життя мешканців села після знищення Каховського водосховища. На першому подвір’ї нас зустрічає жінка, та говорити на камеру не хоче. Каже лише кілька слів: про різке пониження рівня води у свердловині, з якої беруть питну воду.

Більш привітна її сусідка Валентина. Жінка розповідає, що свердловинами у Біленькому користувались протягом десятиліть. Та після підриву Каховської ГЕС рівень води різко впав. У людей почали ламатись мотори, що забезпечують подачу води. А самі свердловини довелося заглиблювати.

Наразі триває дискусія про можливість та доцільність відновлення Каховського водосховища після перемоги. Однак, зараз люди звикають виживати в нових умовах після одного з найбільших терористичних актів за останні десятиріччя.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Поділитися: