Skip to content

Велика перемога Дніпра: Верховний суд поставив крапку в справі аеропорту і повернув місту «вкрадене небо»

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Верховний суд поставив крапку у справі експлуатанта аеропорту Дніпра, залишивши в силі висновки судів попередніх інстанцій. Тепер можна з впевненістю казати: коли скінчиться війна, Дніпро буде мати конкурентні повітряні ворота міста. Про це повідомила у Facebook юристка Олена Доненко, яка представляє інтереси Дніпра у боротьбі за аеропорт, пише «Наше Місто».

Нагадаємо, аеропорт Дніпра – це сумна історія про те, як при повній байдужості та потуранні чиновників по всій Україні банально вкрали найважливіший об’єкт транспортної інфраструктури. Структури олігарха Коломойського влаштували згубну монополію та на десятиліття загальмували економічний розвиток величезного мегаполісу. Але мешканці як міста, так і області, та й усієї країни не згодні з таким станом справ. Міська рада Дніпра, фактично на користь держави Україна, у суді вимагала від Державіаслужби скасувати наказ про призначення експлуатантом аеродрому фірми, яка входить до орбіти олігарха Ігоря Коломойського. 

Городяни стали заручниками олігарха та втратили аеропорт ще наприкінці нульових років. У ході дуже поспішної приватизації найспритнішим покупцем держкомпанії з усіма її активами несподівано стала компанія «Галтера», яка, за даними ЗМІ та розслідувачів, входить до орбіти олігарха. Ця фірма і купила у серпні 2009 р. 94,5% акцій колишньої держкомпанії «Дніпроавіа».

Що було після приватизації – всі дніпряни пам’ятають дуже добре. Олігарх через свою фірму-експлуатанта буквально видавив з аеропорту всі шановні міжнародні авіакомпанії, крім власної (бренди МАУ, Дніпроавіа, Роза вітрів), яка виконувала регулярні рейси лише до Києва, і то – за нечуваними цінами. При цьому олігарх категорично не збирався вкладати будь-які інвестиції в розвиток аеропорту або покращення сервісу, проте крок за кроком перетворив «двері на небо» у власну монополію.

Тим не менш у Дніпрі налаштовані рішуче та наполегливо домагаються того, щоб аеропорт в обласному центрі нарешті служив інтересам мешканців міста, величезного промислового регіону та всієї країни, а не лише збагачував бородатого олігарха.

Судовий процес був тривалим та складним, періодично змінювались колегії суддів. В результаті – Верховний суд України поставив крапку у справі про славнозвісний аеропорт Дніпра та залишив в силі рішення судів попередніх інстанцій.

Олена Доненко підкреслила, що справа аеропорта Дніпра – майже реалізований професійний кейс. Він, як магніт, притягував просто неймовірних людей, кожен з яких є частинкою сьогоднішнього результату.

«Окремо хочу подякувати Gennady Korban – за саму ініціативу щодо визволення нашого аеропорту та підтримку у реалізації нашіих самих відвертих юридичних ініціатив. Суддям, які зрозуміли позицію, важливість, актувльність і ухвалили рішення. Міській раді Дніпра та безпосередньо меру Борису Філатову за те, що майже за 20 років це був перший орган, який взявся визволяти наш аеропорт. Особливо дякую за конструктивну позицію НАБУ в нашій справі», – написала Олена Доненко.

Життя триває, ще обов’язково політаємо! З вірою в наших захисників і найшвидшу перемогу України.

Новини Дніпра: місту повернули аеропорт - Наше Місто

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Новини політики Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: