Skip to content

Дніпропетровській області зупинився великий промисловий комбінат: названі причини

Дніпропетровській області зупинився великий промисловий комбінат: названі причини

У Марганці гірничо-збагачувальний комбінат призупинив свою роботу. У жовтні цього року зупинився видобуток і переробка сирої марганцевої руди, зокрема й через обстріли, – повідомляє сайт «Наше Місто» з посиланням на АТ «Марганецький ГЗК»

У Дніпропетровській області призупинив свою діяльність ПрАТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат». Причинами зупинки компанія називає військову агресію зі сторони російської федерації.

«Причин зупинки підприємства декілька. Насамперед військова агресія зі сторони російської федерації, яка “базується” на тимчасово окупованому лівому березі Дніпра, адже дії окупантів призвели до втрати води в Каховському водосховищі, через що неможливо поповнити запаси технічних резервуарів води, яка використовується для збагачення сирої марганцевої руди Грушівською збагачувальною фабрикою», – повідомляють на підприємстві.

Також до головних причин зупинки діяльності підприємства відносяться артилерійські обстріли окупантів по об’єктах та інфраструктурі промислового майданчика комбінату. Як повідомляють у Марганецькому комбінаті, найбільше через артилерійські обстріли постраждала Грушівська збагачувальна фабрика – вона отримала значні пошкодження.

«Там частково пошкоджене перекриття на корпусі приймання руди ГЗФ-1, де, до речі, два роки тому проведено капітальний ремонт, а також на 90% зруйновано віконні отвори», – розповідають на сайті підприємства.

Також у ПрАТ було відключено газове і мазутне опалення на всьому проммайданчику і шахтах комбінату, оскільки опалювати ці види палива вкрай ризиковано в умовах війни.

У Марганецькому комбінаті великою проблемою стала і відсутність води для проведення мокрого збагачення видобутої шахтами та кар’єром руди. Дефіцит з’являвся поступово: ще минулого року технічної води ставало все менше, але комбінат тримався на плаву за рахунок придбання технічної річкової води з централізованих мереж міськводоканалу. Але після того, як підірвали Каховську ГЕС, Марганецький ГЗК залишився без води.

Якийсь час комбінат скоротив певну роботу і функціонували тільки шахти з видобутку руди, без циклу переробки.

«Проте підземні видобувні цехи допрацювали все, що знаходилось в експлуатації, а далі розконсервовувати вибої, які були підготовлені для майбутньої роботи, сенсу не було, оскільки видобута руда за минулий період складувалась на рудному складі і не підлягла переробці», – заявляють на підприємстві.

«Наразі комбінат знаходиться в простої, але під час нього частина робітників займається ремонтно-відновлювальними роботами задля вдалого, безпечного майбутнього запуску в роботу. Головні об’єкти ремонту зараз – Грушівський кар’єр і дільниця шламового господарства та зворотного водопостачання», – розповідають на сайті Марганецького ГЗК.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: