Site icon Наше Місто

Від 500 євро на людину та безкоштовне житло: які виплати отримують українські біженці в Європі

Від 500 євро на людину та безкоштовне житло: які виплати отримують українські біженці в Європі

Після початку повномасштабного вторгнення велика кількість українців почали шукати прихисток у всьому світі. При цьому близько 5,8 млн українських біженців наразі знаходяться в Європі. Країни європи надають різноманітну підтримку вимушеним мігрантам, зокрема грошові виплати та житло. Скільки зараз отримують українські біженці в країнах Європи, – повідомляє сайт «Наше місто» з посиланням Enableme.

Більшість країн Європи надають вимушеним українським мігрантам не тільки тимчасовий захист, а й фінансову та матеріальну допомогу.

Німеччина

Німеччина надає українцям соціальну підтримку на рівних умовах із громадянами Німеччини. Особливо, це стосується виплат з безробіття, які надаються через центри зайнятості. Водночас, органи влади сприяють українським іммігрантам у їхньому процесі інтеграції, оплачуючи навчання на спеціальних курсах та компенсуючи витрати на оренду житла.

Виплати для українських біженців у 2023 році такі:

Стандартна допомога для сім’ї з чотирьох осіб може становити від 1538 євро до 1742 євро на місяць. Із початку 2024 року ці виплатимають зрости на 12%.

Швейцарія

Українських біженців у Швейцарії розселяють по різних кантонах, де вони отримують соціальне житло, харчування та медичне страхування.

Кожному українському громадянину, який знаходиться у Швейцарії, уряд надає щомісяця суму в розмірі 1573,39 франків (приблизно 1661 євро). Ці гроші перераховуються до кантону, де проживає біженець. Місцева влада використовує ці кошти на покриття витрат, пов’язаних з житлом і харчуванням українських біженців, а також на надання медичних та інших послуг. Частина цієї суми виплачується безпосередньо біженцям – у різних регіонах це 350−500 франків.

Окрім цього, Швейцарія також виплачує кошти на повернення додму, це близько 500 швейцарських франків (527 євро) на дорослого і 250 франків (264 євро) на дитину. Влада країни планує стимулювати добровільне повернення після закінчення тимчасового захисту – залежно від термінів виїзду можуть виплачувати від 1000 до 4000 євро.

Норвегія

Норвегія приймає українських біженців після тимчасового захисту в іншій країні. Країна надає захист тим, хто шукає притулок від війни в Україні, однак відмовляє тим, хто подавав заяву на проживання в одній з країн Європейського Союзу, Швейцарії, Ісландії або Ліхтенштейну до 24 лютого 2022 року.

Українські громадяни з тимчасовим захистом отримують щомісячні виплати в розмірі приблизно 650 євро на дорослого та 250-350 євро на кожну дитину.

Біженці також мають право взяти участь у вступній (інтеграційній) програмі, яка включає в себе навчання норвезькій мові та соціальним наукам. Під час інтеграційної програми, українці можуть отримувати приблизно 1400 євро на місяць. За допомогою цих коштів, вони можуть самостійно оплачувати житло та комунальні послуги.

Ірландія

Ірландія є однією з найгостинніших країн Європи для українських біженців. Держава надає українцям можливість безкоштовного проживання (переважно в готелях), доступ до безоплатних медичних послуг, а також надає безкоштовну освіту для дітей та можливості навчання для дорослих.

Водночас українці можуть отримати фінансову допомогу:

Людям 18-24 років, які проживають не самі, виплачується 117,7 євро щотижня.

Також допомога на дітей до 16 років складає 140 євро на місяць.

Бельгія

Українські біженці у Бельгії отримують фінансову допомогу на основі сімейного стану. Виплати дорівнюють прожитковому мінімуму:

Велика Британія

Громадяни України, які прибули до Британії за запрошенням спонсорів, можуть отримувати фінансову допомогу. Одноразова виплата складає приблизно 230 євро. Щомісячні виплати залежать від складу сім’ї:

Франція

У Франції українські біженці отримують виплати від держави з розрахунку 6,8 євро на добу. На місяць людина може отримати близько 204 євро.

Фінансова допомога для сімей зростає пропорційно кількості людей:

У випадку, якщо біженці не мають доступу до соціального житла, їм надається компенсація у розмірі 7,4 євро на кожен день на одну особу. Усього ці виплати становлять 426 євро на місяць для одного індивіда, а мати з дитиною отримують 528 євро щомісяця.

Крім того, Фонд підтримки сімей (CAF) частково відшкодовує українським біженцям витрати на оренду житла. Гроші перераховуються безпосередньо власникові житла. Розмір компенсації може досягати до 50% вартості оренди.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version