Skip to content

Більше 300 млн грн за одну квартиру: у Запоріжжі влада планує відбудовувати житло за космічними цінами

Анна Диброва

Більше 300 млн грн за одну квартиру: у Запоріжжі влада планує відбудовувати житло за космічними цінами

Відбудова квартир в одному з запорізьких будинків обійдеться у 2,5 рази дорожче за ринкові ціни, підрядника для відбудови влада міста обрала без конкурсу, а сама компанія пов’язана з місцевими політиками, про це пише сайт «Наше місто» з посиланням на розслідування журналістів  hromadske.

Понад 10 багатоповерхівок у Запоріжжі підпадають під програму відновлення будинків, які зруйнували або суттєво пошкодили російські ракети, але список постійно поповнюється.

24 вересня 2022 року в будинок на вулиці Кияшка, 22 влучила ракета окупантів. У центральній частині будівлі утворилася вирва, на місці загинула місцева мешканка.

Уже в жовтні розробку проєкту відновлення будинку віддали товариству з обмеженою відповідальністю «АнстройПроект», без конкурсу, як і ще 85% проєктів міської відбудови.

У кінці травня 2023 року міська рада провела тендер на реставрацію будівлі — її оцінили в 50,5 мільйонів гривень. За словами місцевих мешканців, вартість квартир у будинку навіть на піку цін не перевищувала 30 тисяч доларів. За нинішнім курсом реконструкція однієї квартири тут обійдеться в 75 тисяч.

Ціни завищені не лише на квадратні метри, а й на будматеріали. Розслідувачі порахували, що лише на семи позиціях тут збираються переплатити майже 800 тисяч гривень.

Не можна вважати конкурсом і обрання підрядника на відновлення будинку, бо учасник був єдиний, він і отримав контракт — ТОВ «СтатусБудІнжинірінг». У цієї компанії два власники: Каріна Дідух і Марія Головач. Одна з жінок у 2015 році балотувалася до міськради від «Європейської Солідарності», а тато іншої, Сергій Дідух, в той же час висувався від тепер уже забороненої «Опозиційної платформи — За життя».

Обидва згадані кандидати вибори програли, але продовжили разом освоювати підряди нза бюджетні кошти. До речі, Сергій Дідух особисто приходив на презентацію початку відновлення будинку як «керівник компанії», хоча в реєстрах ніде відносно компанії не значиться.

Відбудовувати зруйноване росіянами житло не просто потрібно  – критично важливо, але завищувати ціни у кілька разів – це підступне бажання нагріти руки на чужому горі! Про підрив авторитету держави в очах міжнародних донорів вже і згадувати не доводиться.  

Категорія: Війна, Важливо, Україна

Позначки: 

Поділитися: