Skip to content

Заочна форма навчання скасовується: як в Україні з 2024 року будуть навчатися студенти (Відео)

Анна Диброва

Заочна форма навчання скасовується: як в Україні з 2024 году будуть навчатися студенти (Відео)

Уряд підтримав законопроєкт про наближення української вищої освіти до європейських стандартів, про це пише сайт «Наше місто» з посиланням на Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки України.

«Законопроєкт передбачає фундаментальні зміни у системі вищої освіти України. Нова реформа передбачає збільшення свободи вибору для студентів. Вони зможуть самостійно регулювати термін навчання, обирати спеціальність після першого чи другого курсу та навчатися дистанційно», – підкреслив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

” Зміни у системі вищої освіти давно назріли. Про це говорять студенти і викладачі, керівники ЗВО та роботодавці. Ми бачимо це на прикладі українців, які здобули вищу освіту, але ніколи не працювали за спеціальністю. Бо помилились у виборі або взагалі її не потребували. Інші ж після закінчення ЗВО змушені були здобувати ще якусь неформальну освіту, щоб зрештою отримати фах та знайти роботу”, – написав міністр освіти і науки Оксен Лісовий у фейсбуці.

Що саме зміниться:

  • Вже до 2024 року в Україні повністю скасують заочну та вечірню форми навчання, як малоефективні та замінять їх на дистанційну форму здобування знань.  
  • Термін навчання можна контролювати. Студенти за контрактом зможуть регулювати свій термін навчання в залежності від особистої ситуації та можливостей. Можна і пришвидшити навчання – отримати бакалавра за 3 роки. І Збільшити термін навчання до 6 років, якщо людина працює чи має інше додаткове навантаження.
  • Вибір спеціальності після I чи II курсу. У 17 років студентам ще складно чітко обрати професію, тому буде можливість визначитися з майбутнім фахом протягом двох перших років навчання. Приміром, можна буде вступити на певну галузь, рік-два вивчати загальні предмети, а далі – обрати конкретну спеціальність.
  • Мінімальний обсяг аудиторних занять – нове поняття, раніше аудиторні заняття не регулювалися. Тепер для бакалаврів це будуть 10 годин з 30 з викладачем. Для магістрів 8 годин з викладачем.
  • Вибіркові курси. Запроваджується менше вибіркових курсів для регульованих спеціальностей. Водночас передбачена свобода дій для нерегульованих спеціальностей.

Детальніше про зміни у навчанні – дивіться у сюжеті.

Категорія: Відео, Важливо, Новини Дніпра, Освіта, Україна

Позначки: ,

Поділитися: