Skip to content

ЗСУ в першу чергу: дніпряни закликають залишити ПДФО у місцевих бюджетах

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

ЗСУ в першу чергу: дніпряни закликають залишити ПДФО у місцевих бюджетах

Сьогодні у Дніпрі відбулася акція “Гроші на ЗСУ”, де містяни закликали, щоб “військовий” податковий ресурс залишився в громадах, що дозволить місцевим органам влади продовжувати надавати підтримку військовим. Бо люди мають цілком справедливі сумніви, що перенаправлені кошти дійсно будуть ефективно використовувати саме на потребу захисту країни. Особливо після низки суперечливих ініціатив та корупційних скандалів, які сколихнули суспільство в останній час, пише «Наше місто».

Нагадаємо, що законопроект 10037 включав у себе пропозицію про вилучення “військового” податкового ресурсу (ПДФО) з бюджетів місцевих громад без надання альтернативних шляхів фінансування військових підрозділів громадами.

ЗСУ в першу чергу: дніпряни закликають залишити ПДФО у місцевих бюджетах

Люди вимагають продовжити надання допомоги армії та збільшити її обсяг. Вони підкреслюють, що на передовій служать їхні родичі та друзі, які вносять великий внесок у підтримку військових. Тому вони закликають залишити “військовий” податковий ресурс в громадах та зберегти можливість надання допомоги військовим, які розташовані в цих громадах.

ЗСУ в першу чергу: дніпряни закликають залишити ПДФО у місцевих бюджетах

«21 жовтня пройшла мирна акція направлена на те, щоб військовий збір ПДФО залишили. Я вважаю, зараз треба максимально допомагати ЗСУ, щоб був мир. “Військовий” податковий ресурс повинен залишитися в громадах», – сказав керівник благодійного фонду «Снайпер» Юрій Лавров.

ЗСУ в першу чергу: дніпряни закликають залишити ПДФО у місцевих бюджетах

Важливо зауважити, що 17 жовтня Верховна Рада України не підтримала в другому читанні законопроект 10037, який передбачав вилучення близько 65 мільярдів гривень щорічно з бюджетів громад на користь Мінстратегпрому та Держспецзвязку. Місцеві громади виступають проти такого вилучення, оскільки вони направляють ці кошти на підтримку ЗСУ, укриття та стримання тарифів, а також забезпечення не профінансованих з державного бюджету державних послуг.

Нагадаємо, що Дніпро постійно надає різноманітну допомогу військовим підрозділам, які боронять Україну на передовій. Щотижня на фронт відправляється допомога на десятки мільйонів гривень. Загальний же обсяг витрат з міського бюджету на забезпечення наших захисників необхідною технікою і спорядженням, а також на зведення захисних споруд, ліквідацію наслідків прильотів вже перевищив 3,5 млрд гривень.

Те, що Дніпро є лідером в Україні по допомозі армії, неодноразово визнавали авторитетні громадські організації та журналісти. Так, нещодавно видання «Наші гроші» писало, що Дніпро – чемпіон України із закупівлі дронів. Від початку повномасштабного вторгнення через систему «Прозорро» було зроблено 270 замовлень. Половина з них припадає на двох організаторів: КП «Інфо-рада-Дніпро» (м. Дніпро) та виконком мерії Кривого Рогу. Останній виділив 146 мільйонів гривень. Мерія Дніпра майже удвічі більше – 268 мільйонів гривень.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: