Skip to content

Допомога ЗСУ та облаштування бомбосховищ: дніпряни розповіли, куди потрібно витрачати бюджетні кошти

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Дніпро є одним із лідерів за обсягами наданої допомоги фронту, мешканці міста переконані, що потрібно ще активніше підтримувати Збройні Сили України. Містяни вважають, що під час війни місцева влада повинна виділяти бюджетні кошти на сприяння українським військовим, на відновлення наслідків ворожих атак, на будівництво та облаштування бомбосховищ, на надання підтримки біженцям та потребуючим місцевим мешканцям. Такі дані є результатами соціологічного опитування, проведеного фахівцями компанії OPER.SO. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на 11 канал.

Здивовані навіть самі соціологи, пріоритети щодо витрати бюджетних коштів, визначені мешканцями Дніпра, подаються наступним чином:

 • Допомога ЗСУ – 56,4%
 • Допомога жителям міста в ліквідації наслідків ракетних обстрілів – 27,5 %
 • Облаштування бомбосховищ – 27,1 %

Згідно з дослідженням, майже 44 % опитаних мешканців Дніпра вважають, що їх рідне місто недостатньо допомагає ЗСУ.

З’ясувалося, що близько 40% дніпрян практично не знають, що Дніпро системно та масштабно допомагає фронту. Це пояснюється передусім тим, що більшість допомоги передається військовим без розголосу й навіть тримається у секреті з різних причин, зокрема, щоб не грати на руку ворогові. Інша причина, на думку експертів, перенасиченість інформаційного поля подіями, через що більшість містян встигають більш-менш регулярно відслідковувати здебільшого новини лише національного та світового масштабу.

Разом з тим зауважимо, що лише за останній час від Дніпра наші Сили Оборони та громади деокупованих територій отримали 80 автомобілів швидкої допомоги, з початку повномасштабного вторгнення громада Дніпра передала на фронт більше 650 автомобілів, насамперед найнеобхідніших там вантажівок і повнопривідних пікапів. Наразі місто є абсолютним “чемпіоном” із закупівлі дронів для ЗСУ через систему “Прозоро”. Загальний же обсяг витрат з міського бюджету на забезпечення наших захисників необхідною технікою і спорядженням, а також на зведення захисних споруд, ліквідацію наслідків прильотів вже перевищив 3,5 млрд гривень.

Як Дніпро надає підтримку ЗСУ

Умовно можна виділити чотири напрямки допомоги українським військовим:

 • Безпосередня технічна допомога, коли підрозділу передають автівку чи дрон, тощо.
 • Прямі дотації чи субвенції від міського бюджету в певні підрозділи. Базується підрозділ у Дніпрі – йому міськрада перераховує гроші на рахунок.
 • Фінансова підтримка конкретних військових з Дніпра, які отримали поранення.
 • Медико-реабілітаційна допомога пораненим військовим з Дніпра.

Наразі більша частина допомоги здійснюється за першими двома пунктами. А соціологічне дослідження показало, що дніпряни хочуть, щоб більше бюджетних коштів виділялося на медико-реабілітаційну допомогу землякам, які отримали поранення, захищаючи Україну.

Таке піклування про містян-військових підтримують майже 47 % учасників опитування.

Витрати на комунальні питання не треба скорочувати

Соціологічне дослідження показало, що попри війну дніпряни не відмовляються від благоустрою рідного міста. За думкою учасників опитування, міська влада не повинна скорочувати витрати на допомогу медичним закладам, на обслуговування мереж водопостачання, ремонт доріг, облаштування спортивних майданчиків.

Як виглядають комунальні пріоритети мешканців Дніпра:

 • Ремонт та закупівля обладнання для медичних закладів – 28,7 %
 • Ремонт і модернізація систем водопостачання – 21,6 %
 • Організація збору та вивезення сміття – 18,6 %
 • Реконструкція вулиць і доріг – 17,2%
 • Облаштування дитячих та спортивних майданчиків – 13,6 %
 • Облаштування камер вуличного спостереження – 12,4 %
 • Ремонт дахів – 11,4 %

Варто зауважити, що результати опитування лише підтвердили вірність напрямку, який Дніпро прийняв ще на початку війни. Насамперед – допомога фронту і паралельне вирішення найбільш нагальних комунальних питань мегаполісу.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: