Skip to content

В Україні заборонять вимикати світло шести категоріям громадян: кого стосується

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Міністерство енергетики працює над створенням графіків відключення світла. Їх планують застосовувати у разі можливих блекаутів через удари рф по енергетичній інфраструктурі. Але навіть під час відключень деякі категорії українців залишаться зі світлом. Кому пощастить, розповідає сайт «Наше Місто» з посиланням на постанову Кабміну та інтерв’ю з главою Укренерго.

Згідно з постановою Кабміну, було встановлено перелік вразливих категорій населення, яким під час масових відключень можуть заборонити відключати світло.

  • люди, які отримують житлові субсидії;
  • люди з інвалідністю 1 або 2 групи, а також особи, які доглядають за дитиною з інвалідністю або за особою з інвалідністю з дитинства;
  • малозабезпечені та багатодітні сім’ї;
  • прийомні батьки, у яких під опікою троє і більше дітей;
  • люди, які утримують дитячі будинки сімейного типу;
  • люди, життя і здоров’я яких залежать від постійного доступу до електрики і які можуть підтвердити це документально.

Міністерство енергетики створить окрему базу даних споживачів, кому не відключать світло. У неї внесуть їхні дані.

Щоб отримати статус представника вразливої категорії населення і захиститися від відключень світла взимку, зверніться до свого постачальника універсальних послуг через електронний кабінет на офіційному сайті постачальника, або особисто при відвідуванні офісу. Заявку мають розглянути протягом 10 робочих днів, а інформація про отримання статусу з’явиться в особистому кабінеті на сайті постачальника.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: