Skip to content

Нацбанк змінив правила обміну доларів: яку комісію беруть банки

Ксенія Куземко

Обмін доларів в Україні

Скасування фіксованого курсу долара в Україні суттєво не вплинуло на його вартість. На ринку готівкових операцій, долар коштує приблизно 38 гривень. Однак українці все частіше стикаються з іншою проблемою: при спробі придбати долари в банках та обмінниках, їм пропонують застарілі купюри. Щоб обміняти стару банкноту на нову, доводиться сплачувати значну комісію, пише «Наше місто» з посиланням на Obozrevatel.

У деяких випадках в Україні в обмінниках відмовляються приймати доларові купюри, основуючись на твердженнях, що вони застарілі. Наприклад, така практика поширена щодо банкнот, які випущені у 1996 році. Проте важливо відзначити, що законодавство України не містить жодних законів або постанов, які визначають долари певних років випуску як недійсні. Тому обмінні пункти не мають права відмовити в прийомі валют.

Тобто, всі доларові купюри, випущені з 1914 року, вважаються дійсними, а комерційні та державні банки зобов’язані їх приймати.

Якщо у вас є зношені доларові купюри і ви бажаєте їх обміняти, то важливо пам’ятати, що обмінники можуть відмовити в обміні у таких ситуаціях:

  • Купюра має кілька пошкоджень.
  • Купюра дуже сильно зношена.
  • Купюра порвана.
  • На купюрі є плями або інші несприятливі дефекти.

У випадках, коли купюра не відповідає стандартам прийняття, банк або обмінник може запропонувати вам послугу “інкасо”, що означає відправлення купюри на обмін до іноземного банку. Проте, за таку послугу доведеться заплатити комісію, яка може становити від 10% до 30% від номінальної вартості банкноти. Наприклад, якщо ви відправите на інкасо 100 доларів, то назад отримаєте лише 70 доларів.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: ,

Поділитися: