Skip to content

У Дніпропетровській області зареєстрували новий підвид коронавірусу

У Дніпропетровській області зареєстрували новий підвид коронавірусу

Територією України все активніше просувається новий підвид  COVID-19 «Еріс». Вірус вже встиг уразити більше 5 регіонів України, у тому числі й Дніпропетровщину. Де зафіксували випадки захворювання на «Еріс» та як від нього вберегтися, – повідомляє сайт «Наше місто» з посиланням на Міністерство охорони здоров’я України.

«Еріс» – підвид штаму «Омікрон», який викликає захворювання на COVID-19. Специфічна відмінність нового штаму «Еріс» полягає у тому, що вірус зазнав додаткової мутації шопового білка, який вражає ослаблений імунітет. Через це вірус здатен швидко поширюватися та легко обходити імунітет.

Стало відомо, що наразі Україною циркулює близько 14 різних штамів вірусу. Для їх дослідження та вивчення мутацій вірусу спеціалісти у кожній області країни відбирають необхідні зразки.

«Наразі на території України методом секвенування виявлено 10 випадків підвиду штаму COVID-19 «Еріс». А саме — у 6 областях: Дніпропетровська, Закарпатська, Сумська, Хмельницька, Тернопільська, Чернівецька області», — зазначають у Міністерстві охорони здоров’я. 

Однак, за оцінками ВООЗ, глобальної небезпеки для громадського здоров’я населення «Еріс» не несе, ризик оцінюється як низький.

Проте загальні випадки захворювання COVID-19 досі невтішні: як повідомили у МОЗ, у період з 2 по 8 жовтня зареєстровано 5 186 випадків захворювання на коронавірус, 18 — летальних, серед людей старше 30 років.

Симптоми захворювання на «Еріс» такі ж, як і за інших відомих штамів коронавірусу:

  • головний біль;
  • біль у горлі;
  • нежить;
  • задишка;
  • ломота у тілі;
  • лихоманка.

Як захистити себе від нового штаму

Основою для захисту проти тяжкого перебігу хвороб COVID-19 залишається курс з трьох щеплень: дві дози первинної вакцинації та бустерне щеплення, яке вводять через 5 місяців після первинної вакцинації.

В Україні вакцинація проти коронавірусу залишається безкоштовною. Для отримання щеплення потрібно звернутися до сімейного лікаря або прийти у пункти щеплень. Особливо це стосується людей, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання, вагітних, людей старше 60 років, тих, хто перебуває у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

Категорія: Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: