Сьогодні у Дніпрі є безліч місць, де місцеві та туристи можуть закупити різноманітні товари. Проте серед сучасних універмагів та шоурумів міста, одне місце особливо привертає увагу, адже воно відзначається не лише особливою торговельною атмосферою, але й цікавою історією, яка оживає в межах стін комплексу. Про те, що було на місці Слов’янського торгово-виставочного комплексу раніше та що тепер там можна придбати, – розкаже сайт «Наше місто».
Слов’янка у Дніпрі – одне з найвідоміших та найпопулярніших місць закупівлі одягу в Дніпрі. Ринок розташований неподалік від залізничого вокзалу, тому з легкістю привертає увагу туристів своєю великою жовтою вивіскою.
Історія торговельного комплексу починається з середини 90-тих років. У середині 1990-х та на початку 2000-х Слов’янський ринок користувався великою популярністю серед городян. Магазинів одягу у місті тоді було небагато, тому люди воліли їздити на ринок, аби придбати собі якісні та не дуже дорогі речі.
Будівля Слов’янського ринку була одноповерховою та мала площу понад 12 тисяч квадратних метрів. У такій немалій споруді працювало близько 500 продавців. Через великий простір зі схожими павільйонами у будівлі можна було легко заблукати. Тому приміщення ринку було умовно поділено на «вулиці»: «Червона», «Жовта», «Зелена». Усього їх було шість.
Осінью 2009 року в будівлі легендарного ринку сталася пожежа. На превеликий жаль відвідувачів, «Слов’янка» згоріла майже повністю. Проте вже через 2 роки та місці усім відомого ринку з’явився новий ТЦ «Слов’янський ринок».
Оновлений ринок став двоповерховим, з ескалатором та скляними боксами, замість залізних ангарів. «Вулиці» тепер зробили за номерами та назвами, з різними позначками, аби відвідувачі могли легше знайти потрібний павільйон, туалет чи вихід.
Сьогодні «Слов’янка працює вже не на повну. На другому поверсі товари відсутні, а на першому зачинені деякі павільйони.
Проте як і раніше, купити тут можна все: від капелюхів до шкарпеток. Ціни на одяг не сильно відрізняються від звичайних магазинів, але деякі товари вже точно залежались на полицях. Зовнішній вид та крій деяких предметів гардероба вже давно застарів, проте продаватися він може на рівні з сучасним одягом.
Жіночі осінні джинси тут можна придбати в середньому за 2000 гривень. Легкі чоловічі кофти – 1200 гривень. Приблизно стільки ж коштують і спортивні штани. Проте найбільше тут сезонного одягу: куртки на будь-який смак, пальта з найрізноманітніших тканин, шуби з натурального та штучного хутра. Також продаються осінні та зимні шапки, шарфи, рукавички, взуття тощо.
Ціна на осінні жіночі пальта тут коливається в межах 7000-9000 гривень. Зимні куртки з хутром тут коштують приблизно так само, при чому як чоловічі, так і жіночі. Куртки без хутра коштують, як правило, на декілька тисяч гривень дешевше. А ціна на хутряні вироби починається з 11000 гривень. Дитячий одяг тут має широкий діапазон цін. Середньою ціною зимові куртки для дітей від 5 до 10 років є 2700 гривень.
Осіннє взуття тут можна придбати в середньому за 3500 гривень, а рукавички – 1000 гривень.
Серед сезонного та повсякденного одягу на весь комплекс можна зустріти декілька павільйонів з «нетиповим» вбранням. Тут продаються весільні сукні та професійний медичний одяг. Також є декілька невеличких «островків» з гаджетами.
Незважаючи на велику кількість відчинених павільйонів, покупців у «Слов’янці» не дуже багато. За 15 хвилин перебування в комплексі складно зустріти й 10 відвідувачів.