Skip to content

Пункт незламності, лекції та культурні заходи для слухачів УТВ: інспекційний об’їзд чергового по місту

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Як правильно харчуватися, яким спортом можна займатися та що потрібно робити, аби жити повноцінним життям. Про все це розповідають в Дніпрі в «Університеті третього віку» на лекціях по здоровому способу життя. Детальніше повідомляє сайт «Наше Місто» з посиланням на міську владу.

17 жовтня один з таких заходів відвідав директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики ДМР Артем Нідєлько. Він цього дня є черговим по місту.

«Це одна з найпопулярніших лекцій в УТВ. Вони проходять двічі на тиждень. З початку року вже відбулось близько 100 таких занять. Кожну лекцію відвідують близько 50 наших учасників. Такі заняття корисні для слухачів, вони дізнаються головне – як бути здоровішими», – зазначив Артем Нідєлько.

Пані Наталія переселенка з Сєвєродонецька. У квітні торік переїхала до Дніпра разом із чоловіком. Про «Університет третього віку» дізналася 2 тижні тому. Вирішили не гаяти часу і записалися на лекційні заняття. Далі в планах – заняття з китайської гімнастики «Плейстик».

«УТВ – це просто моя віддушина. Мені тут дуже цікаво. Серед нас – активні та позитивні люди. Мені дуже імпонують лекції щодо правильного способу життя, здорового харчування. Нам розповідають про те, як побудувати свій розпорядок дня, підібрати собі раціон, що можна, а що ні, як це діє на наш організм. Усі ці знання я використовую, оскільки уважно ставлюся до свого здоров’я. Мені хочеться жити довго та весело», – каже учасниця УТВ Наталія Дубова.

Проводить лекції зі здорового способу життя Анастасія Гарбузюк. Викладачка говорить, що її завдання пояснити більш детально слухачам, як жити здорово, аби було довголіття, комфортне та якісне життя. І це все можна зробити в сучасних реаліях.

 «На лекції розказую про харчування, сон, як правильно генерувати емоції. Нині такий час, коли наші емоції беруть гору над нами. Розповідаю, як якісно балансувати і жити класно, ділюся інноваційним досвідом, розказую як живуть інші країни», – каже викладачка Університету третього віку Анастасія.

Також учасники УТВ постійно відвідують і культурні заходи. Для слухачів організували екскурсію до Музею історії Дніпра.

«Культурні заходи, організовані УТВ, щомісяця відвідують близько 3 тис. наших слухачів. Це виставки, походи до театрів, музеїв. Нашим слухачам дуже подобаються такі заходи. Вони психологічно розвантажуються, духовно збагачуються, ведуть повноцінний, різноманітний спосіб життя попри складні часи, в яких перебуває наша країна», – сказав Артем Нідєлько.

Екскурсії до Музею історії Дніпра відновили на початку жовтня. Це було побажання учасників УТВ.

«З УТВ ми співпрацюємо вже не перший рік. Радо приймаємо від них групи на екскурсії та на інші різноманітні заходи. Це завжди шалений ажіотаж. Ми раді бачити великі групи, велику зацікавленість людей поважного віку на наших екскурсіях. Ми дуже пишаємося, що багато відвідувачів, які вперше потрапляють до нас на екскурсії в рамках співпраці з УТВ, стають нашими постійними відвідувачами, приходять сім’ями, приводять онуків, дітей», – розповідає директорка КП «Музей історії Дніпра» Олександра Бірюкова.

Нагадаємо, УТВ було створено за ініціативи міського голови Бориса Філатова. Нині учасниками УТВ є близько 15 тисяч людей, серед них 1 тисяча – це ВПО. З початку року до УТВ прийшли ще 1 187 людей. До проєкту «Університет третього віку» можуть долучитися жінки віком від 55 років, чоловіки – від 60-ти.

Необхідні документи: паспорт, ідентифікаційний код, пенсійне посвідчення, довідка про взяття на облік (для ВПО).

Їх потрібно принести за адресою: Старокозацька, 40-Б.

Телефони: (093) 134-46-69, (068) 753-71-71, (093) 264-50-34, (099) 607-56-97 (вайбер).

Під час інспекційного об’їзду черговий по місту відвідав і пункт незламності у Центральній адміністрації (просп. Лесі Українки, 65). Він розрахований на 80 людей. У приміщенні є санвузол, технічна та питна вода, їжа для перекусу, аптечки. Також є куточок для дітей – з іграми, книжками та розмальовками.

«Тут оновили запаси питної води, бо вона має властивість псуватися. Також замінюють і запаси продуктів харчування. Є прилади, якими можна обігріти приміщення. У період холодів сюди можна буде приходити – зігрітися, зробити чай, підзарядити свої ґаджети», – прокоментував Артем Нідєлько.

Єдине, чого не вистачає у згаданому пункті незламності, – безперебійного інтернету. Наразі тут є вайфай, який працює лише за наявності електроенергії. Однак це питання мають вирішити найближчим часом.

«Є завдання, аби більше пунктів незламності були забезпечені безперебійним інтернетом. Часто оператори, інтернет-провайдери надають послуги інтернету, які під час відключень світла просто перестають працювати. Тому зараз найголовніше, щоб у разі можливих відключень не було таких ситуацій, як торік, коли люди залишалися без зв’язку. Люди мають бути зі зв’язком», – зауважив Артем Нідєлько.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Новини Культури Дніпра

Позначки: 

Поділитися: