Skip to content

У вихідні – океан людей: якими таємницями приваблює Тунельна балка у Дніпрі

Софія Танченко

Новини Дніпра: Якими таємницями приваблює Тунельна балка

У Дніпрі у південно-східній частині Соборного району (між вулицею Космічною та проспектом Гагаріна) є невимовно гарне місце Тунельна балка. У різні пори року вона милує око своїми краєвидами і різнобарв’ям. На вихідних там просто океан людей. Приваблює балка містян не лише красою, а й таємницями. Детальніше про це у матеріалі «Наше місто».

Тунельна балка має протяжність понад 2 кілометри, а в ширину вона досягає в середньому 1 кілометр. Ще цю балку називають «посадкою», оскільки ліс висаджений тут був людьми, спеціально для того, що б скрасити степовий пейзаж Придніпров’я. Балка має дуже складний рельєф, вона повністю порізана струмками й вибалками. У північній її частині місцеві жителі випасають коней.

Свою назву ця місцевість отримала завдяки прокладеному у 1930-ті залізничному тунелю у західній частині балки.

Колись у балці хотіли побудувати Дніпровський зоопарк. Та не склалося.

У балці була розташована траса з мотокросу для змагань на бездоріжжі. На початку 2000-х років на її місці збудували гірськолижний схил. З 2004 року по сусідству розташувався гірськолижний комплекс та парк розваг «Лавина». 

З середини 1990-х років в Тунельній балці проходять тепловози 2ТЕ116, які ведуть приміські поїзди сполученням Дніпро-Лоцманська — Апостолове і до тепер.

Цікаво, що протягом останніх 30-40 років містяни розповідають, що бачили примарні поїзди у балці. Спочатку у тунелі чується гул, схожий на звук наближення локомотива, а потім з’являється і сам напівпрозорий поїзд.

У балці існують ризики зсувів, в 1997 році вони стали причиною руйнування декількох будинків на Тополі. Після тієї трагедії влада міста провела ряд заходів для зміцнення ґрунту.

Сьогодні в Тунельній балці мешканці займаються спортом, проводять фотосесії та просто відпочивають від буденності. 

Фото Валерія Кравченка

Категорія: Афіша, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: