Skip to content

Від 35 до 350 тис. грн штрафу: в Україні хочуть посилити покарання за порушення комендантської години

Валерия Федоренко

В Україні планують збільшити штраф за порушення комендантської години. Кого стосується та як уникнути, – розповість «Наше місто».

Від 35 до 350 тис. грн штрафу: в Україні хочуть посилити покарання за порушення комендантської години

Такий проект стосуватиметься обмежень роботи закладів та контролю за їхньою діяльністю в ті часові режими, які встановило військове керівництво. Документ пропонує внести зміни до Адміністративного кодексу щодо відповідальності власників суб’єктів господарювання (ресторанів, кафе тощо) та фізичних осіб-підприємців за роботу таких закладів у комендантську годину, повідомив Голова МВС України Ігор Клименко.

Якщо законопроект буде прийнятий, власникам та ФОП за роботу закладів у заборонений час буде впроваджене адміністративне покарання у розмірі 34 170 гривень за перше порушення. Якщо порушення повторюватимуться протягом одного року, то тоді розмір штрафу складатиме 340 680 гривень.

Прийняттю такого рішення передувало виявлення роботи у нічний час одного з ресторанів Києва. Стало відомо, що столичний ресторан «Бохо» працює у комендантську годину. Офіційно закладам у Києві дозволено працювати до 23:00.

Згідно із розслідуванням, яке провели журналісти, щоночі у цей ресторан заходять через другий вхід сотні гостей, виходять о 5 ранку. До того ж гості виходили з «Бохо» напідпитку.

Наступного дня співробітники поліції склали на адміністратора закладу адміністративний протокол за порушення правил торгівлі алкоголем.

Як заявив Ігор Клименко, наразі поліція не може змусити власників закладу дотримуватися правил комендантської години. Він пояснив це відсутністю відповідного правового механізму. За його словами, правоохоронці не можуть проникати у нічні заклади, що маскують свою роботу, без відповідної санкції суду.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Поділитися: