Skip to content

Під забороною: названі місця у домі, де не можна вішати ікони

Валерия Федоренко

Під забороною: названі місця у домі, де не можна вішати ікони

Ікони несуть в собі духовну силу та дають енергію. Кожна ікона має своє значення, але вішати їх не можна будь-де, – повідомляє «Наше місто».

Місце для ікон в будинку не є випадковим. Проте і жорстких правил, які б повністю забороняли тримати ікони в окремому місті – немає. Натомість є найстриятливіші зони для ікон.

Єдині місця в оселі, де не можна поміщати ікони – це туалет та ванна кімната.

Якщо у сім’ї є традиція збиратися за обіднім столомом на кухні, хоча б час від часу, варто повісити у кімнаті ікону Спасителя. Саме до нього звернена подячна молитва за хліб несущий.

Над входом у будинок зазвичай вішають ікону Покрови Святої Богородиці. Вона символізує віру, милосердя і співчуття.

Проте не слід розміщувати ікони поряд з побутовою технікою, тому що молитва вимагає зосередженості, а такі предмети навіть у вимкненому стані можуть за звичкою залучати до себе ваш погляд, а, отже, і відволікати вас. Також не варто розміщувати ікони там, де зберігається косметика, книги, іграшки, статуетки. Ікони не мають бути сусідами з постерами із зображенням акторів та співаків, спортсменів тощо.

Не повинні бути поряд з іконами і репродукції картин, навіть якщо вони релігійного змісту, а також фотографії. Краще за все виділити для ікон окреме місце в оселі та помістити їх на полицю, або високий стіл. Якщо є можливість, ідеальне розташування ікони –  в східному кутку квартири або будинку, на рівні очей або вище. Однак якщо такої можливості немає – нічого страшного.

Під забороною: названі місця у домі, де не можна вішати ікони

Дві центральні ікони Спасителя і Божої Матері, повинні розташовуватися вище інших ікон. Хоча це не стосується ікон Святої Трійці і Тайної Вечері. Якщо стояти обличчям до червоного кутка, то ікона Спасителя повинна знаходитися з правого боку, а Божої Матері – з лівої. Нижче них або по сторонах можна помістити ікони близьких вам святих. Потім можна поставити іменні ікони святих, які вважаються покровителями членів вашої родини. Іікони можна прикрасити вишитими рушниками або живими квітами.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: ,

Поділитися: