Skip to content

Капелан Дмитро Поворотний: він бачив увесь жах війни

Анна Диброва

Капелан Дмитро Поворотний: він бачив увесь жах війни

Отець Дмитро Поворотний організовує приходське життя у дніпропетровській церкві та займається волонтерством, він часто їздить на передову, туди, де багато болю та горя. Про непересічного українця розповідає сайт «Наше місто».

 «Ми пройшли великий шлях за останні 10 років і як суспільство і як інституція. Ми бачимо, як суспільство прийняло цей виклик війни, і люди вже живуть серед цього виклику війни. Звичайно і церква як інституція і капелан, як людина в системі збройних сил України. Раніше капелан був добровольцем, на волонтерських засадах. Зараз уже, з 2022 року капелан є військовослужбовець, офіцер ЗСУ чи НГ інших силових структур», – підсумовує капелан.

Дмитро Поворотний, говорить, що капеланська діяльність – це лише верхівка айсбергу. Мільйони прихожан і священиків нині моляться за мир в Україні.

Те що люди радіють втратам ворога священник вважає  цілком природним для ситуації в якій ми зараз знаходимось, релігія подібні почуття не засуджує, якщо вони не стають духовним орієнтиром.

«Це людські емоції, людина не робот і вона їх має пережити.  Головне не застигати в тих емоціях гніву, люті, злорадства. Під час війни в психіці людини включаються певні механізми, щоб мати можливість пережити цей складний етап, цей стрес  в якому ми всі зараз знаходимося. Тому треба радіти нашим перемогам. Треба відчувати ненависть до ворогів. Але не треба керуватися почуттями ненависті та люті. Це просто короткочасна емоція яка допомагає мобілізуватися. І нам, як цивільним так і військовим, треба пам’ятати, що війна це ще не все буття людини. Нам треба буде повернутися з війни. Повернутися людяними і людьми!» – наголошує священник.

Дмитро Поворотний вірить у перемогу нашої держави над ворогом.

«Україна переможе і причин цьому багато.  Але для мене головна причина і мотивація це обличчя загиблих героїв, дуже багато загинуло воїнів за останні півтора року. І саме вони, їхні обличчя і пам’ять про них повинні нас спонукати перемогти, бо інакше їхня жертва, їхнє служіння народу Україїни, Богові, буде марним. Ми переможемо тому що за нас на небі стоїть цілий полк!» – сказав Капелан Дмитро Поворотний

Про війну тоді і зараз, радість від смерті ворогів та перемогу України. Дивіться в сюжеті.

Категорія: Інтерв'ю, Відео, Війна, Важливо, Новини Дніпра, Особлива думка, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: