Skip to content

Смертельна ДТП з Оленою Зайцевою: чому винуватиця не хоче достроково вийти на волю

Ксенія Куземко

Винуватниця одного з найжахливіших ДТП в історії сучасної України, жителька Харкова Олена Зайцева, була засуджена до 10 років ув’язнення. Вона подала письмову відмову від права на пільгове відбування покарання, яке надавало б їй можливість на дострокове звільнення. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на ТСН.

“У минулому році, для Олени Зайцевої, настав момент, коли вже можна було розглядати питання про цю пільгу. Проте вона особисто висловила свою відмову письмово. Іншими словами, вона відмовилася від права на пільгове відбування покарання”, – йдеться у повідомленні.

За його словами, можливо, Олена Зайцева прийняла це рішення через те, що часто уповноважені особи та суди відмовляють у першому запиті про дострокове звільнення ув’язнених. За думкою працівників виправних установ, Зайцева може зачекати деякий час, не псуючи свою тюремну історію відмовою від суду, а потім, коли строк покарання скоротиться ще більше, все-таки подати заяву на використання пільги. В такому випадку вона матиме більше шансів на дострокове звільнення.

Більш детально про ймовірну мотивацію в’язнів писати відмову щодо дострокового звільнення розповів колишній голова Державної пенітенціарної служби України Сергій Старенький.

“Якщо суд розглядає її заяву та відмовляє, то наступний розгляд – через певний проміжок часу. Скоріш за все, засуджена наразі розуміє, що зараз її можуть не звільнити. Тому, щоб не псувати собі ситуацію відмовою, поки вчиняє так”, – каже Сергій Старенький.

До цього він додає, що іноді ув’язнені пишуть відмову про дострокове звільнення, маючи на меті доводити свою невинуватість.

“Визнання провини – це обов’язкова умова для дострокового звільнення”, – резюмував Старенький.

Нагадаємо, сама ДТП 18 жовтня 2017 року в місті Харків на перехресті вулиць Сумської і Мечникова. Там зіткнулись два авто: Volkswagen Touareg і Lexus. Після зіткнення автомобіль Lexus виїхав на тротуар, де збив 11 пішоходів. Загалом, 5 осіб загинули на місці, і ще одна постраждала особа померла у лікарні. За кермом автомобіля Lexus перебувала 20-річна донька харківського бізнесмена Олена Зайцева. Автомобілем Volkswagen Touareg управляв 49-річний бізнесмен Геннадій Дронов.

Спочатку Геннадій Дронов був визнаний свідком у справі. Проте на початку листопада йому було пред’явлено підозру у вчиненні злочину, згідно зі статтею 286 частина 3 Кримінального кодексу України.

Згодом суд виніс вироки для Зайцевой та Дронова, засудивши їх до 10 років позбавлення волі.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: , ,

Поділитися: