Skip to content

В Україні очікується масштабний перерахунок пенсій: кого торкнеться

Новини Дніпра: Індексація пенсій в березні

Пенсії наступного року піднімуться до 6000 гривень. Про це повідомив глава українського уряду Денис Шмигаль, пише «Наше Місто» з посиланням на сайт “На пенсії”.

Середня пенсія стала більшою на 874 гривні з червня 2022 року по аналогічний період цього року. Таким чином, уже до кінця поточного року можна очікувати, що середня пенсія сягне 5496 гривень.

За даними прем’єр-міністра, бюджет Пенсійного фонду 2024 року становитиме 322 мільярди гривень. Глава уряду зазначив, що цих коштів буде достатньо для індексації пенсійних виплат, але радикального підвищення очікувати не доводиться.

Згідно з оцінками Міністерства соціальної політики, виплати піднімуться у тих українців, які вийшли на пенсію не раніше трьох років тому.

Крім індексації та впровадження бальної системи, подробиці яких ще підлягають уточненню, в Україні підвищать прожитковий мінімум. Відповідно, зростуть:

  • мінімальні пенсійні виплати з 2093 по 2361 грн;
  • максимальні пенсійні виплати з 20 930 до 23 610 грн;
  • виплати за понаднормовим стажем з 20,9 до 23,6 грн за кожен додатковий рік.

Однак, за прогнозами аналітиків, зростання цін очікується на рівні 52,2%. З урахуванням цього мінімальна пенсія мала б становити 2944 гривні.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: