Skip to content

Як росіяни знищують історію та культурну спадщину Нікополя: репортаж з багатостраждального міста

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Нікополь Дніпропетровської області вже більше року місто щоденно обстрілюють з артилерії російські окупанти. Українські військові не можуть вести вогонь у відповідь, оскільки агресор розташував засоби ураження на Запорізькій атомній електростанції на протилежному березі Дніпра. АЕС видно з окремих точок Нікополя, наче на долоні. Журналісти «Наше місто» побували в багатостраждальному місті, що перебуває на передній лінії вогню. У центрі нашої уваги – руйнація культурної спадщини.

Картина, що постає перед очима у середмісті – апокаліптична.

За словами начальниці Управління з питань охорони культурної спадщини Надії Лиштви, історична забудова саме цієї частини регіону страждає найбільше.

На власні очі бачимо, на що окупанти перетворюють культурну спадщину Нікополя та України в цілому.

Окремо слід відзначити, що осколками від вибухів пошкоджено пам’ятник гетьману, який з території сучасного міста у 1648 році розпочинав національно-визвольну війну.

Протягом століть російська імперська, а згодом – радянська історіографія та пропаганда виокремлювала один епізод з військо-політичної біографії Богдана Хмельницького – Переяславську раду 1654 року та відповідний документ «о воссоединении Украины с россией».  І ось зараз, що показово, російські окупанти ведуть постійні артобстріли Нікополя і пошкодили пам’ятник гетьманові.

Слід відзначити, що проводити реставрацію об’єктів культурної спадщини та пам’ятників в умовах війни – надскладне завдання.

У багатостраждальному Нікополі наразі виконані мінімальні роботи із захисту історичної забудови, що була значно пошкоджена.

Матеріали для захисту будівель та пам’яток передають, у тому числі, закордонні партнери.

Війна в Україні триває. Окупант продовжує знищувати історію та культурну спадщину нашої держави. Окремі пам’ятки втрачені назавжди. Утім, після перемоги, яка неодмінно наступить, країна відбудується, а в Нікополь обов’язково повернеться повноцінне життя.

Категорія: Відео, Війна, Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: