Skip to content

Був найпрестижнішим у місті: історія кінотеатру «Панорама» у Дніпрі

Ксенія Куземко

У Дніпрі раніше функціонувало значна кількість кінотеатрів, але частина з них не змогла пережити 1990-і роки, і багато кінозалів були закриті або переобладнані. Кореспондент «Наше місто» розповість історію легендарного дніпровського кінотеатру «Панорама».

У Катеринославі кіно з’явилося 1897 року. Тоді показували короткометражні та німі фільми. Нова розвага мала у публіки великий попит. Перші фільми демонструвалися у «Аудиторії народних читань». А 1908 року на перетині нинішніх проспектів Дмитра Яворницького та вулиці Столярова відкрився біоскоп Зайлера. З того часу тут завжди було кіно. Спочатку це кінотеатр «Батьківщина», а 1959 року тут відкрився другий будинок цього виду мистецтва – «Панорама». Спочатку він називався “Панорамний”, але пізніше ім’я трохи “змінили”. «Батьківщина» та «Панорама» складали єдиний архітектурний комплекс, але архітектори біля будівель різні. Другий кінотеатр «створили» за проектом Лева Ветвицького.

Кінозал «Панорама» був перший в області та третій у всій Україні кінотеатр, де екран був панорамним. Згодом, у 1963 році тут почали показувати широкоформатні фільми. Кінотеатр мав всього один зал для глядачів, але місткий і розрахований на 900 місць, а сам дугоподібний екран складався з трьох частин і зібрані разом, вони давали розмір екрану 28 на 11 метрів.

Будівля дожила до наших днів, обзавівшись неоновою вивіскою, але кінотеатр у 1990-і роки закрився, пізніше тут був боулінг-клуб та інші заклади.

За матеріалами dnepr.info

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: