Skip to content

Осінній бал, конкурси та море квітів: як у Дніпрі відзначали “Міське свято квітів” майже 50 років тому

Софія Танченко

Історія Дніпра: "Міське свято квітів"

У вересні 1973 року у Дніпрі вперше відсвяткували “Міське свято квітів”. Щороку його проводили у парку Глоби та в парках по-менше. Людей завжди було багато, бо було на що подивитись. Концепція свята поєднувала в собі виставковий і змагальний характер, передає “Наше місто”.

Родзинкою першого свята став величезний герб Дніпра з квітів, поміщений на клумбі біля головного входу. Головні експозиції свята були розміщені в павільйонах “Дніпровські зорі” і “Шахи”.

Ідея створити це свято належала Зої Григорівні Суміній, на той момент вона була заступником голови міськвиконкому.

На кожному святі особливою популярністю користувалися композиції з назвами “Дніпропетровськ” і зображеннями міської символіки. Також величезні герби Дніпропетровська з трьома пагорбами та ковшем із квітів. А в 1976 році увагу привертало барвисте квіткове гасло “Місту – 200 років”.

З вересня 1975 року програма свята стала більш різноманітною. Відкрився захід появою акторів, переодягнених у ролі Господині свята і Головного Садівника, які приїхали на колісниці. Того року проводився конкурс на найкращий костюм під девізом “Квіти і наш одяг”, було організовано осінній бал, конкурси бальних танців.

Це свято незабаром присвятили до Дня міста. Але до наших днів воно не дожило.

Фото та історичні дані – История в фотографиях. Екатеринослав-Днепропетровск.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: