Skip to content

Блекаути не злякають: у Дніпрі у котельнях КП “Теплоенерго” встановлюють сучасні генератори

Михайло Чернов

В Дніпрі практично повністю готові до наступного опалювального сезону котельні та мережі КП “Теплоенерго”. В  холодний період року комунальне підприємство постачає тепло в численні  будинки мешканців Дніпра, заклади охорони здоров’я, освіти, обігріває різноманітні підприємства та установи, повідомляє сайт «Наше місто».

В рамках підготовки до опалювального сезону 2023-2024 років фахівці комунального підприємства запланували та успішно завершують капітальні ремонти 28 котлів, заміну 55 км теплових мереж та відновлення теплоізоляції на 42 км мереж, зазначає Анастасія Сухіна, помічник директора КП “Теплоенерго”.  Крім того, в підрозділах КП встановлять 63 енергозаощаджувальні насоси.

Опалювальний сезону 2023-2024 у Дніпрі, котельні - Наше Місто

Особливий акцент в комунальному підприємстві зробили на тому, щоб забезпечити ключові котельні та тепло-розподільчі пункти сучасними генераторами, підкреслює Анастасія Сухіна. Ці пристрої дозволять запускати обладнання котелень та постачати тепло споживачам у разі екстрених ситуацій, блекаутів, які минулої осені та зими виникали через масовані ворожі атаки на енергетичну інфраструктуру.

Приміром, такий сучасний генератор  встановили в одній з квартальних котелень у Чечелівському районі Дніпра. Потужність пристрою дозволяє запустити обладнання котельні у разі тривалих відключення електроенергії. В минулому опалювальному сезоні генератор вже кілька разів експлуатували, він добре показав себе в роботі, повідомляють представники комунального підприємства.

Котельня в холодну пору року постачає тепло у 25 житлових будинків, а також обігріває середню школу, розповів Дмитро Гризов, в.о.заступника керівника теплової дільниці №3 КП “Теплоенерго”.  В рамках підготовки до роботи в новому опалювальному сезоні у котельні встановили новий пальник на одному з котлів. Новий прилад працює повністю в автоматичному режимі, забезпечує значну економію енергоресурсів, дозволяє підвищити рівень якості теплопостачання, гарантує більш безпечну експлуатацію, зазначає Дмитро Гризов. Крім того, фахівці провели підготовку котлів, теплотрас для стабільної та ефективної роботи. 

Інша потужна районна котельня КП “Теплоенерго” забезпечує теплом загалом 51 об’єкт, в тому числі – численні житлові будинки, заклади освіти та охорони здоров’я в Шевченківському та Чечелівському районах міста.

Опалювальний сезону 2023-2024 у Дніпрі, котельні - Наше Місто

З урахуванням досвіду минулої осені та зими тут заздалегідь встановили дизельний генератор потужністю 800 кВт. В разі екстреної ситуації цей агрегат дозволяє запустити котельню, розповідає Олексій Наумов, головний інженер теплової дільниці №2 КП “Теплоенерго”.

Крім того, в  рамках підготовки до нового опалювального сезону в котельні виконали капітальний ремонт одного з котлів. Також в минулому році в  котельні також встановили два нових енергоефективних мережевих насоси. Прилади пройшли всі необхідні випробування та надійно працюють.

«Проведені роботи підвищують енергоефективність та надійність, – зазначає головний інженер теплової дільниці №2 Олексій Наумов. –  А загалом обладнання котельні повністю готове до роботи в новому опалювальному сезоні».

Тільки цифри

У 3300 житлових будинків, 166 дитячих закладів, 202 школи та 75 лікарень в Дніпрі

постачає теплову енергію КП “Теплоенерго”.

КП  «Теплоенерго» експлуатує  375 котелень в яких встановлено 1106 котлів  та 3187 насосів

Підприємство обслуговує 511,3 км теплових мереж

М.Чернов. Фото Валерія Кравченко

Категорія: ЖКГ, Новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: