Skip to content

Геннадій Корбан: потрібно підтримувати військових та пропагувати захист Батьківщини

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Мобілізація громадян, електронні реєстри військовозобов’язаних, автоматичне отримання УБД, погрози ухилянтам. Про це та інше – голова Громадської ради при міській раді Дніпра Геннадій Корбан в ексклюзивному інтерв’ю для програми «Інформоборона» на каналі ДніпроTV пише «Наше Місто».

«Електронні реєстри – це добре. У Дніпрі місцева влада запроваджує безліч різноманітних електронних сервісів та реєстрів і це зручно людям. З приводу силових методів мобілізації – я безперечно проти. Подумайте самі: який захисник, який воїн буде з людини, яка не хоче, ухиляється від служби в армії, від захисту Батьківщини?», – наголосив Геннадій Корбан.

За словами Корбана потрібно більше уваги приділяти рекламі та пропагуванню військової служби.

«Є пропаганда захисту Батьківщини у Сполучених Штатах та в Ізраїлі. Там дуже престижно служити в армії. Служать і дівчата, і чоловіки. За це вони отримують низку пільг. Багато перспектив відкривається у людей, які захищають країну».

В Україні триває війна, гинуть люди. За словами Геннадія Корбана, потрібно посилити підтримку захисників від держави.

«Варто запропонувати пакети допомоги, страховки, гідні компенсації для сімей у разі загибелі годувальника. Потрібно розробити критерії. Наприклад, якщо у людини декілька дітей, то вона точно не має бути на передовій, тому що є годувальником. Такі критерії має розробити Міністерство оборони, щоб унормувати питання, пов’язані із призовом, ухиленням від призову тощо»

Геннадій Корбан вважає, що на захист Батьківщини мають йти лише вмотивовані люди.

«Вмотивованим людям не треба нічого пояснювати. Вони розуміють, що Батьківщину треба захищати. Бо знають, якщо не захистити – то прийдуть окупанти до їхніх родин. Творитимуть різні злочини, як у Бучі та інших окупованих містах. Але є люди, які не вмотивовані. Тому їх потрібно мотивувати. Наприклад, якщо не хоче людина служити в армії – вона може працювати в тилу на армію, може виконувати будівельні роботи, наприклад, рити окопи та інше», – додав Корбан.

Для цього потрібна серйозна робота та серйозне реформування системи ТЦК, вважає голова Громадської ради.

«Все робиться з коліс. Є перегини на місцях, є перегини у військкоматах, це очевидно, – зазначив Геннадій Корбан. – На жаль, не так багато часу на реформу цієї галузі. Тому я сподіваюся, що Міністерство оборони, новий міністр оборони поставиться до цього розумно»,- резюмував Геннадій Корбан.

Категорія: Війна, Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: