Skip to content

«Фатальна» повня у Дніпрі: коли зійде останній Супермісяць у цьому році та як він вплине на людей

«Фатальна» повня у Дніпрі: коли зійде останній Супермісяць у цьому році та як він вплине на людей

29 вересня можна спостерігати останню суперповню у 2023 році. У цей час Місяць максимально близько підійде до нашої планети. Чому цей місяць ще називають Урожайним та як він вливає на людей, розповість «Наше місто».

Супермісяць – це період, коли відстань між Місяцем та Землею стає майже на 25 тисяч кілометрів коротшою, ніж зазвичай. Під час суперповні Місяць на 7% більший і на 15% яскравіший, ніж звичайний повний Місяць. В цей день на небі також можна побачити 3 планети: Юпітер, Сатурн та Меркурій. Проте, якщо дивитися без телескопа, вони будуть виглядати як яскраві крапки, які виділяються з-поміж зірок.

Суперповня розпочнеться 29 вересня о 12:57 за київським часом.

Такий Місяць ще називають Урожайним. Назва з’явилася через те, що повня настає після осіннього рівнодення, тому Місяць сходить раніше, ніж зазвичай, – майже одразу після заходу Сонця. Цей час додаткового світла раніше використовували для збирання врожаю – звідси й назва.
Також повню інколи називають «фатальною» та «вогняною», оскільки небесне тіло перебуває в Овні, який вважається найгарячішим знаком зодіаку.

Як суперповня впливає на людей

У цей день Місяць може мати особливий вплив на людину, оскільки супутник Землі буде перебувати дуже близько. Проте, на жаль, цей вплив може бути не зовсім позитивним: люди зазвичай можуть ставати більш імпульсивними та нервовими. Також можуть загостритися хронічні захворювання та з’явитися безсоння.

Категорія: Новини Дніпра, Україна

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: