Skip to content

Є бажання – є робота: де у Дніпрі працевлаштовуються переселенці

Михайло Чернов

Є бажання - є робота: де у Дніпрі працевлаштовуються переселенці

В Дніпрі міська влада та соціально відповідальний бізнес надають можливість працювати та влаштувати своє життя вимушеним переселенцям, які переїхали в наше місто від жахів війни, повідомляє сайт «Наше місто».\

Наразі вже понад 60 тисяч внутрішньо-переміщених осіб, які зупинилися у нашому місті, знайшли  роботу на різних підприємствах та в муніципальних закладах міста, повідомляє керівник Інспекції з питань праці та зайнятості населення міської ради Тетяна Янушкевич. А в цілому Дніпро зараз – один з лідерів в Україні із показників зайнятості: працевлаштовано понад півмільйона (525 тис.) осіб, які  потребували роботи, що є вражаючою цифрою для країни

 Є бажання - є робота: де у Дніпрі працевлаштовуються переселенці

Значну допомогу у працевлаштуванні переселенцям надає саме міська влада. Зокрема, майже 5 тис. переселенців, що приїхали до Дніпра за півтора року, змогли знайти роботу в структурах міської ради, наголошує Тетяна Янушкевич.

ВПО працевлаштовуються у закладах департаментів гуманітарної політики, охорони здоров’я, соціального захисту (в т.ч. – у школах, позашкільних центрах, медичних закладах, управліннях соцзахисту). Працюють вчителями, лікарями, викладачами, тренерами.

 Олексій з Краматорська заснував секцію з карате для дітей

Олексій Губорєв, який наразі працює тренером у комунальному позашкільному закладі “Дитячо-юнацький спортивний центр “Штурм””, навесні минулого року разом з родиною приїхав до Дніпра із Краматорська. Дружина Олексія мала народжувати, тож подружжя вирішило переїхати до більш безпечного Дніпра. У великому місті, поміж іншого, можна було отримати якісну та різнопланову медичну допомогу.

 Є бажання - є робота: де у Дніпрі працевлаштовуються переселенці

В Дніпрі супруги дізналися про комунальний дитячо-юнацький центр «Штурм», де в той час активно надавали допомогу та підтримували переселенців. Олексій, якій мав досвід спортивної роботи з молоддю, одразу запропонував створити секцію з карате для дітей:

 Є бажання - є робота: де у Дніпрі працевлаштовуються переселенці

– На перше заняття до мене прийшла одна дитина, – згадує він. Вітм принцип Олексія – працювати з кожним вихованцем ретельно і відповідально. Тож невдовзі досвідчений та харизматичний тренер та його курс зі східних єдиноборств стали популярними серед юних вихованців Штурму. Зараз Олексій веде спортивні групи з цієї дисципліни одразу у двох філіях “Штурму”, загалом тренує близько 150 вихованців.

Готуємося до змагань, що відбудуться в листопаді, – зазначає Олексій. – А загалом я щасливий, що можу займатися вкрай важливою справою – виховувати дітей, вдячний центру “Штурм” за таку можливість!

В Дніпрі в родині Олексія народилася донечка Діана, якій зараз рік та 4 місяці. З нашим містом він пов’язує свої перспективи:

  • Моє майбутнє там, де моя родина! – каже Олексій

Загалом центр “Штурм” працевлаштував близько 20 переселенців, які працюють у шести філіях в різних районах Дніпра. Вони викладають для дітей та юнаків  хореографію, танці, вокал, єдиноборства та ін. Також в “Штурмі” займаються понад 200 дітей ВПО

Відповідальний бізнес не полишив своїх працівників

Багато переселенців, що прибули до Дніпра, знаходять роботу у сфері торгівлі та виробництва. Крім того, промислові та торговельні компанії переводили працівників із регіонів, які постраждали від війни, та надавали їм роботу у підрозділах в Дніпрі.

Приміром, мережа Епіцентр від початку війни влаштувала у Дніпрі 85 співробітників, які раніше працювали в підрозділах мережі в Харкові, Краматорську, Маріуполі та ін.

 Є бажання - є робота: де у Дніпрі працевлаштовуються переселенці

Переселенці обіймають різні посади – від продавців до завідувачів секцією.

– Усі співробітники отримали гідну зарплату, соціальний пакет, харчування та інші види підтримки від компанії,  зазначає Катерина Рожко, директор гіпермаркету “Епіцентр” в Дніпрі на Запорізькому шосе, 62.

Валерій Квіта кілька років працював в “Епіцентрі” в Краматорську.  Навесні 2022 р., коли його місто потерпало від ворожих обстрілів, разом із родиною вирішив переїхати до більш безпечного Дніпра.

 Є бажання - є робота: де у Дніпрі працевлаштовуються переселенці

Компанія надала Валерію роботу. Наразі він очолює відділ інструменту в “Епіцентрі” на Запорізькому шосе, 62. Родині вдалося знайти житло, а діти займаються в школі онлайн:

– Робота йде добре, специфіка зрозуміла, а багатьох колег в Дніпрі я знав раніше, – каже Валерій.

Чоловіка вражає наш великий мегаполіс, де Валерія з родиною добре прийняли, за що переселенці вдячні. Втім після Перемоги він мріє повернутися до рідного міста.

 Є бажання - є робота: де у Дніпрі працевлаштовуються переселенці

Ще один співробітник компанії – Максим Поліщук – близько 3 років працював у ТЦ «Епіцентр» в Краматорську. Але з початком війни виїхав до Дніпра.

– Ми заздалегідь знайшли тут квартиру, – згадує Максим. Крім того, компанія вже запропонувала йому з дружиною роботу в гіпермаркеті в Дніпрі

Зараз “Епіцентр” активно запрошує на роботу усіх, хто має  бажання працювати:

– Ми беремо всіх охочих, навіть без досвіду роботи, адже в нас є програма навчання, – зазначає Катерина Рожко. – Також співробітників пропонує Інспекція з питань праці та зайнятості населення, а ми пропонуємо їй наші вакансії.

Корисно знати!

Дізнатися про актуальні вакансії від роботодавців Дніпра можна у телеграм-каналі https://t.me/Work_DniproUA,

який створила та постійно наповнює Інспекція з питань праці та зайнятості населення міської ради

Тільки цифри

60 тис. вимушених переселенців вже працевлаштувалися в Дніпрі

525 тис. осіб офіційно працевлаштовані в місті

М. Чернов. Фото Володимира Федорищева

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: